reklamı kapat

POPÜLER

Insta360 kamera

Insta360’tan büyük merak uyandıran yeni kamera müjdesi [Video]

Hazırladığı 360 derece kamera modelleriyle tanınan Insta360, yeni bir kameranın müjdesini verdi. Bu kamera çok ses getirecek.

Insta360, zorlu pazarın öne çıkmayı başarmış isimleri arasında yer alıyor. Özellikle 360 derecelik kameraları iyi satış rakamlarına ulaşan firma, şimdi ilginç bir modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Yukarıdaki video ile verilen müjdeye göre firmadan aksiyon kamerası, 360 derece kamera, drone ve 1-inç sensörlü kamerayı bir araya getirecek ilginç bir model geliyor. Burada özellikle “drone” ibaresi dikkat çekiyor. Bu alana henüz adım atmayan firma, ya “modüler” bir model (Yukarıdaki gibi görünebilir) geliştiriyor ya da 360 derece çekim yapabilen zorlu şartlara dayanıklı ufak boyutlu bir drone üzerinde çalışıyor. Resmi olarak 7 Ocak tarihinde yani CES 2020 kapsamında tanıtılacak denilen kamera, şu an gerçekten büyük merak uyandırıyor. Bu model için çektiği video da çok ilginç görünen Insta360, alanda devrim yapmaya hazırlanıyor izlenimi oluşuyor.

Insta360, en son “Go” modeliyle karşımıza çıkmıştı

İnanılmaz ufak boyutları ve 18 gramlık ağırlığıyla ilk tanıtıldığında büyük şaşkınlık yaratan kamera, buna rağmen yüksek görüntü kalitesi sunabiliyor. Altı eksende görüntü sabitleme özelliğiyle gerçekten stabil videolar çekmenize imkan tanıyan Go, kıyafet üstüne ya da bir kafa bandına manyetik aparat ile takılabiliyor. 2720×2720 piksel çözünürlükte kayıt yapan kamera, çektiğiniz videoları isterseniz manuel olarak, isterseniz de özel uygulaması üstünden düzenlemenize imkan tanıyor.  Yurt dışı satış fiyatı 199 dolar olan yani çok da ucuz bir seçenek oluşturmayan kamera, özel bir manyetik şarj sistemiyle geliyor. IPX4 sertifikasıyla suya karşı dayanıklı bir seçenek oluşturan kamera, Hyperlapse gibi çekim modlarını da kullanıcılarına sunuyor.