reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

PowerVision PowerEgg X drone

Yapay zekalı ve çok amaçlı drone: PowerVision PowerEgg X

CES 2020‘de drone olmadan olmaz. İşte bunların en çok dikkat çekenlerinden birisi yapay zeka temelli PowerVision PowerEgg X olacak.

Advertisement

Drone pazarı sürekli olarak büyüyor. Her gelen model diğerinden daha gelişmiş özellikler sunuyor. Pazara en yeni dahil edilen cihaz ise PowerVision PowerEgg X modeli. Adında da işaret ettiği üzere yuvarlak bir gövdesi olan model, kalbinde saniyede 60 kare 4K video çekebilen ve üç eksende görüntü sabitleme yapabilen bir kamera taşıyor. Otonom uçuş yeteneklerine sahip olan PowerEgg X, istenirse özel bir su geçirmez hazne ile alınabiliyor. Bu sayede yağmur altında da görev yapmaya devam edebilen ürün, dört adet pervane üstüne kuruluyor ve katlanabilir olduğundan rahatlıkla taşınabiliyor. Altına bir tripod takılabilen ve bu sayede normal bir video kamera (Bu şekilde 3,5 saat kayıt) halini de alabilen ilginç drone, yapay zeka teknolojisiyle belirlenen kişiyi takip ederek otonom olarak uçuş gerçekleştirebiliyor. Belirlenen objeyi her zaman kadrajın ortasında tutabildiği aktarılan PowerVision PowerEgg X, otomatik obje tanıma özelliği de getiriyor. Yani belirlenen obje hızlı şekilde kadraj dışına çıkarsa ürün bunu tanıyor ve girdiği zaman takibe devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PowerVision PowerEgg X gelişmiş bir drone

Gelişmiş bir kaza önleme sistemiyle gelen model, ilginç bir özelliğe de sahip. SyncVoice isimli özellik sayesinde kişiler çekim sırasında videolara anlık olarak seslendirme yapabiliyor. Birçok kişi için güzel duran bu özellik, sesinizi akıllı telefondan alarak videoya senkron şekilde ekleyebiliyor. CES 2020’de detaylandırılacak model, söylendiği kadarıyla 899 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Bu da iki kanatlı yapısıyla fark yaratan model