reklamı kapat

POPÜLER

DroneBullet drone

Drone saldırılarına karşı etkili çözüm: DroneBullet [Video]

Günümüzde drone modellerini sadece görüntü almak değil kötü amaçlar için de kullananlar bulunuyor. DroneBullet buna çözüm getiriyor.

Drone saldırıları zaman zaman meydana geliyor. Kötü niyetli kişiler bazen görüntü almak için, bazen de direkt olarak öldürmeye yönelik saldırı yapmak için drone kullanabiliyor. Bu araçlar standart olarak satın alınabildiği ve çok seri / hızlı oldukları için de savunma yapmak kolay olmuyor. İşte bu duruma Aerial X firması tarafından hazırlanan DroneBullet çözüm getiriyor. Daha çok şirketler, askeriye ve hükümet alanları için uygun olan bu ürün, temel olarak yine bir drone modeli. İsminde de geçtiği üzere bir tank mermisi gibi tasarımını bulunan DroneBullet, dört adet pervane sistemiyle rahatlıkla havalanabiliyor. Yapay zeka destekli özel yazılımı ile yaklaşan drone’ları tespit edebilen ve kilitlenebilen ürün, kamikaze uçaklar gibi hedefine çarparak etkisiz hale getiriyor. Gövdesi çok sağlam olduğu için bu durumda zarar görmeden ayrılabilen drone, ufak boyutlu yapısıyla da her zaman taşınabilecek ya da her yere konumlandırılabilecek bir seçenek ortaya koyuyor.

DroneBullet drone
DroneBullet drone
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DroneBullet, drone’lara karşı etkili bir çözüm oluşturuyor

Gerçek hava savunma sistemlerinin attığı roketleri akıllara getiren model, yukarıda izleyebileceğiniz videoda görüldüğü üzere etkili olarak çalışıyor. Obje algılama konusunda çok etkili olduğu söylenen çözüm, çok geniş bir alanı koruma altına alabiliyor deniyor. Özellikle askeri bölgeler için kritik önem arz eden ürün, drone modellerine karşı üretilmiş tek savunma sistemi de değil. Drone’ları düşürmeye yönelik bazı silah modelleri de pazarda bulunabiliyor.