reklamı kapat

POPÜLER

drone avcısı The Interceptor

Oculus Rift’in arkasındaki isimden drone avcısı araç: The Interceptor

Şu an Facebook‘un sahibi olduğu Oculus Rift’in arkasındaki en önemli isim olan Palmer Luckey, Anduril isimli şirketiyle drone savunma aracı The Interceptor’ı tanıttı.

Palmer Luckey, dünyaca ünlü Oculus yanında Anduril Industries isimli bir şirketin kurucu ortakları arasında da yer alıyor. Anduril Industries şirketi kendisini direkt olarak “savunma teknoloji şirketi” olarak tanıtıyor. Özellikle Amerika – Meksika sınırına yerleştirilen gözetleme sistemiyle ses getiren firma, bu sefer The Interceptor ile karşımıza çıktı. Yukarıda görebileceğiniz The Interceptor, temel olarak diğer drone’ları avlamak için hazırlanmış bir drone modeli. Manuel ya da otonom olarak uçabilen bu araç, belirlenen bölgelere giren drone’ları direkt olarak çarparak etkisiz hale getirebiliyor. Dikkat çekici bir gövde tasarımı bulunan araç, çok yüksek hıza çıkabiliyor ve bu sayede etkili bir vuruş gerçekleştirebiliyor deniyor. Pervaneleri daha etkili bir darbe için arkaya yerleştirilen drone’un, gelişmiş bir yapay zeka sistemi üstüne kuruluyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone avcısı The Interceptor aktif olarak test ediliyor

Yani karşımızda bir konsept yer almıyor. Bu ürüne özellikle ABD ve İngiltere’de ciddi talep olduğu söylenirken, sistemin tüm güvenlik güçlerine açık olduğu aktarılıyor. Biliyorsunuz düşman drone’larına yönelik geliştirilmiş özel silah modelleri de bulunuyor. Ancak The Interceptor daha etkili görünüyor. Çünkü silahların aksine bu model direkt olarak etkisi hale getirme yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Google kurucusunun desteklediği elektrikli uçak