reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE 2

iPhone SE 2 üstünden yapılan dikkat çekici açıklama

Teknoloji devi Apple’dan en çok talep edilen telefonların başında iPhone SE 2, firmaya satış konusunda büyük katkı sağlayabilir.

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan sağlam analist Ming-Chi Kuo, iPhone SE 2 modelinin 2020 ilk çeyrekte resmen geldiğini açıklamıştı. Modelin tasarımsal olarak iPhone 8 gibi görüneceğini aktaran Kuo, cihazın gücünü ise iPhone 11 ailesinde yer alan A13 Bionic işlemciden alacağını belirtti. Buna ek olarak 3 GB RAM taşıyacağı söylenen telefon, Kuo’ya göre Apple’ın 2020 ilk çeyrek satışlarını 2019’un aynı dönemine oranla yüzde 10 oranında artıracak. Bunda elbette SE 2’nin çıkması yanında iPhone 11 ailesinin beklenenden yüksek satış miktarının da etkisi bulunuyor. Yeni modellerine yönelik talep nedeniyle üretimi dahi artıran Apple, uzun zamandır eskiye oranla düşük çıkan satışları SE 2 ve iPhone 11’ler ile ciddi şekilde artıracak gibi görünüyor. iPhone SE 2’nin Türkiye gibi pazarlarda çok dikkat çekeceği tahmin edilirken, telefonun Face ID yerine klasik Touch ID ile geldiği de söyleniyor. Tasarımın eski olması biraz üzüyor ancak burada iPhone 8’e oranla daha ince çerçevelerin karşımıza çıkma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 2 kaça satılacak?

Modelin fiyatının 399 dolar ya da 499 dolar seviyesinde olabileceği açıklanıyor. Burada 399 doların daha olası olduğu söylenirken, Apple dünyası için uygun fiyata güçlü bir iPhone ciddi şekilde ses getirecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Garmin imzalı gelişmiş akıllı saat