reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars

Tarihleriyle beraber yeni Star Wars üçlemesi göründü

Star Wars: The Rise of Skywalker, bir başka üçlemeyi kapatmak üzere. Ancak Disney, yepyeni bir üçlemenin yolda olduğunu müjdeledi.

Star Wars: The Rise of Skywalker ismi müjdeleyen fragmanı paylaştığında pek çok kaş havaya kalktı. Star Wars’un bir süredir yapımlarıyla hayranları çok da memnun edemediği ise bir gizem değil. Öyle ki Solo filminden sonra, benzer işlere ara verilmeye dahi karar verildi. Disney+’a ise yeni dizi projeleri hazırlığı devam ediyor. İlk olarak The Mandalorian‘ı izleyeceğimiz platforma aynı zamanda Rogue One’daki Cassian Andor karakteri için de bir dizi geliyor. Yani Disney’in Star Wars’a dair planları hiç olmadığı kadar yoğun. İşte şimdi bu planlara yeni bir üçleme daha ekleniyor. 2’şer yıl arayla bir süre daha aralık ayında tek planımız bu olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tarihleri açıklanan üç yeni Star Wars filmi

Üç film tarihi açıklandığı için bunu “üçleme” olarak yorumladık ancak tarihlere geçmeden önce Disney’in bizi her zaman şaşırtabileceğini de hatırlatalım. Gelecek planlarına baktığımızda The Rise of Skywalker sonrası ilk film bizi Aralık 2022‘de karşılayacak. İkinci film Aralık 2024, üçüncü film ise Aralık 2026‘da yayınlanacak. Aralardaki birer yıl boşluklarda ise Avatar filmleri yer alacak. Tabii Avatar ve Star Wars’un arasındaki bu paylaşıma 2020 dahil değil. Yani 2019 Aralık’ta çıkacak olan The Rise of Skywalker sonrası Aralık 2020’de ne Star Wars’a ait ne de Avatar’a ait bir yapım göreceğiz. Hatta Disney Aralık 2020’yi tamamen köşeye itiyor gibi görünüyor.

Peki yeni filmler evrene neler katacak? Buna cevap vermek şu an için çok zor. The Rise of Skywalker filminden sonra belki daha net bir konuşma yapılabilir.

İlginizi çekebilir

The Rise of Skywalker tanıtımı