reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker fragmanıyla gelen gişe beklentisi [Video]

Star Wars: The Rise of Skywalker aralık ayındaki gösterimi için geri sayıma başlarken film için ilk gişe tahminleri de ortaya çıktı.

Star Wars hayranlarının beğenisini kazanan The Mandalorian dizisi sonrası 20 Aralık‘ta Star Wars: The Rise of Skywalker da beyaz perdede üçlemeye nokta koyacak isim olmaya hazırlanıyor. Bu üçleme ilk iki filmiyle hayranları ise pek memnun edebilmiş değil. Hatta son dönemlerde The Mandalorian rüzgarı olmasa, yeni filmin büyük bir heyecan dalgası yarattığını söylemek de pek mümkün olmayacaktı. Ancak artık Skywalker Saga’ya noktayı koyacak olan bu film aynı zaman da bu evren için de yeni bir başlangıç için geçmişe veda edecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star Wars: The Rise of Skywalker için hafta sonu gişe tahmini

Filmin yayınlanan yeni televizyon fragmanında Rey ve Kylo Ren’i karşı karşıya görüyoruz. İkilinin yeniden çarpışacağı bu filmde Rey de kendisiyle ilgili yeni keşifler yapacak. “Dark Rey” de yine filmde kendini gösterecek. Bu da beraberinde yeni bir ışın kılıcını getiriyor tabii. Yeni fragmanda ise Dark Rey kısmı geçmiyor ne yazık ki. Rey ve Kylo Ren arasındaki “son düello”ya odaklanılmış. Film için gişe konusunda ise bir çekince yok gibi görünüyor. İlk iki Star Wars filmindekine benzer şekilde açılış haftasında yapımın 200 milyon doları aşması bekleniyor. Üçlemeye nokta koyacak ve karakterlerin kaderiyle ilgili son sözü söyleyecek olan yapımın son film olduğu için merak unsurundan beslenebilecek olması elbette gişe başarısını tetikliyor.

The Last Jedi ve The Force Awakens’ın sırasıyla 220 milyon ve 247 milyon dolarlık açılış yaptığını hatırlatalım. Öte yandan The Rise of Skywalker’ın Avengers Endgame‘in açılış gişesini geçmesinin beklenmediğini de kaydedelim. Endgame açılış gişesinde 357 milyon doları vurmuştu. Yönetmen koltuğunda J.J. Abrams’ın oturduğu The Rise of Skywalker’ın yayınlanan son kısa fragmanını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.