reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1

Sony Xperia 1 için ortaya çıkan çok şaşırtıcı kamera detayı

Resmi olarak MWC 2019 kapsamında lanse edilen Sony Xperia 1 için gerçekten çok şaşırtıcı bir kamera detayı gündeme geldi.

Sony Xperia 1, oldukça uzun ve güçlü bir amiral gemisi. Teknik detaylarına aşağıda yer verdiğimiz akıllı telefon, arkasında her biri optik görüntü sabitleme ve 12 megapiksel çözünürlüğe sahip üçlü kamera sistemi taşıyor. Burada normal, geniş açı ve telefoto temelli üçlü yapı kullanılıyor. İşte bu kameraların arkasında çok ilginç olarak Sony imzalı değil Zeiss imzalı kamera modülleri yer alıyor. Mobil taraf için pazardaki açık ara en iyi kamera sistemlerini geliştiren firma, 2019 amiral gemisinde anlam verilemeyecek şekilde Zeiss kamera modülü tercih etmiş gibi görünüyor. Kendi telefonları kamera konusunda bir türlü öne çıkmayan, kendi ürettiği sensörleri kullanan firmalar ise adeta çağ atlayan firma, mobilde gerçekten anlam verilemeyen adımlar atıyor. Pazarda artık adı anılmaz halen gelen Sony, kötü gidişatı bir türlü durduramıyor. Yüksek fiyatlı modelleri beklenen performansı vermeyen firma, giriş ile orta seviyede OPPO, Xiaomi ve Vivo gibi isimlerin yanına bile yaklaşamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 hakkında kısa bir özet yaparsak

Sony Xperia 1, hatırlamak adına CinemaWide adı verilen 6,5 inç 4K HDR OLED 10-bit ekran üzerine kuruluyor. Gücünü 2019’daki diğer rakipleri gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 64 GB / 128 GB dahili depolama ile geliyor ve microSD yuvası taşıyor. 3.300 mAh kapasitesinde pili bulunan model, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor. Tasarımsal olarak çok fazla öne çıkmayan telefonun, halen satışa çıkması bekleniyor. Bu açıdan çok geç kalındığı görülüyor.

İlgili Video