reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’tan açıklanan büyük yılbaşı rekoru!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, geride bıraktığımız yılbaşında gerçekten büyük bir rekora imza attı

WhatsApp, hep söylediğimiz gibi popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Akıllı telefon patlamasının bir numaralı uygulaması olan Facebook’un sahibi olduğu platform, yılbaşında mesaj rekoru kırdı. 2009 Ağustos ayında çıkan servis içerisinde 31 Aralık 2019 tarihinde tam 100 milyardan fazla mesaj gönderildi. Bunlar içerisinde 12 milyardan fazla fotoğraf olduğu açıklanıyor ve bunlar gerçekten akıl almaz rakamlar olarak karşımızda duruyor. Kişilerin tanıdıklarının ve sevdiklerinin yeni yılını kutlamak adına tercih ettiği bir numaralı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, şu an 1,5 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip bir platform konumunda yer alıyor ve sürekli olarak büyüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, 2020’de beklenen özellikler

2020’de karşımıza ilk olarak koyu arayüz modu çıkıyor.  Kişiler tarafından çok uzun zamandır istenen bu mod, biliyorsunuz aktif olarak test ediliyor. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Uygulama 2020’de aynı zamanda gruplar içerisinde görev yapan bir kaybolan mesaj altyapısı da kazanacak. Bu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu tarafından tüm mesajların otomatik olarak silinmesi için kullanılacak. Ayrıca WhatsApp‘ta kullanıcılar yakında gelen bir görseli direkt olarak Google’da arayabilecek. Bu sayede kullanıcılar taraflarına gelen fotoğrafın orijinal kaynağını Google üstünden bulabilecek.

İlginizi Çekebilir

Huawei’ningelişmiş tablet modeli MatePad Pro