reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi güvenlik kamerası

Xiaomi’den güvenlik kamerası skandalına resmi açıklama

Dünyanın en büyük akıllı güvenlik kamerası üreticilerinden birisini olan Xiaomi, bugün ortaya çıkan skandal hakkında resmi bir açıklama yaptı.

Sabah saatlerinde ortaya çıkan ve büyük ses getiren bir sorun, Xiaomi güvenlik kamerası sahiplerini korkutmuştu. ABD’de yaşayan bir kullanıcı, güvenlik kamerası görüntüsünü Google Nest Hub cihazından açmaya çalışırken hiç beklemediği bir sonuçla karşılaşmış, sistem kişinin kendi güvenlik kamerasından gelen canlı görüntü yerine başkasının evinden çekilmiş görüntüler göstermeye başlamıştı. Google konu hakkında hemen bir açıklama yayımlayarak sorunun farkında olduklarını ve firmaya çözüm için bildirim yaptıklarını aktardı. Xiaomi ise sessiz kaldı. İşte bu sessizlik bozuldu ve konunun merkezinde yer alan Xiaomi’den beklenen açıklama geldi. Bu açıklamaya göre soruna 26 Aralık tarihinde yapılan bir önbellek güncellemesi neden olmuş. Güvenlik kameralarının görüntü kalitesini artırmaya yönelik yapılan güncelleme, nasıl oluyorsa bu tehlikeli soruna neden olmuş. Sorun şimdilik genel olarak çözülmüş durumda. Ancak Google Nest odaklı problemin çözümü için biraz daha zaman gerekiyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi güvenlik kameralarından milyonlarca var

Bu yüzden bu durum bugün büyük ses getirmiş durumda. Firmanın biraz geç de olsa çözüme kavuşturduğu bu güvenlik sorunun bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz. Bu tarz açıkların çok ama çok tehlikeli sonuçları olabilir ve bunlara karşı sistemlerin sürekli güncel tutulması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli motosiklet APEX