reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi için kurulum aşamasında düşünülen diğer marka isimleri!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi halini alan Xiaomi, karşımıza çok daha farklı bir isimle çıkabilirmiş. İşte bu isimler açıklandı.

Bu bilgi direkt olarak Xiaomi CEO’su ve kurucusu Lei Jun‘dan geldi. Firmanın 10. yıldönümüne özel olarak paylaşılan bilgiye göre firma kurulurken Red Storm, Xuande, Qianqi, Antong, Lingxi ve Red Star gibi isimler de düşünülmüş. Ancak daha sonra diğer isimlerdeki bazı marka sorunları ve söyleyişin kötü olması gibi nedenlerden dolayı mevcut marka ismine karar verilmiş. Bu arada Lei Jun bir açıklama daha yapıyor. O da firmanın ikonik “Mi” markasının açılımı oluyor. Bu markanın arkasında iki farklı anlam yer alıyor deniyor. Bunlardan ilki “Mobile İnternet” diğeri ise “Mission Impossible” olarak açıklanıyor. İkinci açılım çok daha havalı görünüyor. Xiaomi şu an inanılmaz geniş bir ürün gamına sahip ve büyümeye devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi son güvenlik kameraları alakalı bir sorunla ses getirmişti

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sorun, Xiaomi güvenlik kamerası sahiplerini oldukça korkutmuştu. ABD’de yaşayan bir kullanıcı, güvenlik kamerası görüntüsünü Google Nest Hub cihazından açmaya çalışırken hiç beklemediği bir sonuçla karşılaşmış, sistem kişinin kendi güvenlik kamerasından gelen canlı görüntü yerine başkasının evinden çekilmiş görüntüler göstermeye başlamıştı. Xiaomi’ye göre bu soruna 26 Aralık tarihinde yapılan bir önbellek güncellemesi neden oldu. Güvenlik kameralarının görüntü kalitesini artırmaya yönelik yapılan güncelleme, nasıl oluyorsa bu tehlikeli soruna neden olmuş ve daha sonra çözülmüştü.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli motosiklet APEX