reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın yılbaşı rekoru akıllara durgunluk veriyor

Facebook‘un dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yıl başı gecesinde gerçekten inanılmaz bir rekor kırmayı başardı.

Dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de çok popüler olan WhatsApp, yıl başı gecesinde rekorları alt üst etti. Resmi olarak verilen bilgiye göre yıl başı gecesinde platform içerisinde tam 75 milyar mesaj atıldı. Evet doğru okuyorsunuz tam 75 milyar mesaj trafiği gören platform, bu konuda ulaşılmaz bir rekora imza atmış görünüyor. Bu mesajların 13 milyar fotoğraf ve 5 milyar video içerdiği de belirtiliyor. Bu rakamın 2016 yıl başı gecesinde 65 milyar mesaj seviyesinde olduğu söylenirken, şirket bunu 10 milyar mesaj ile geliştirerek gözünü 100 milyara dikmiş görünüyor. Her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmaya devam eden servis şu an günlük 300 milyon, aylık ise 1,3 milyar aktif kullanıcıya hizmet veriyor.

WhatsApp artık hayatımızın bir parçası

Herhangi bir nedenle bozulması toplumsal kargaşa yaratır hale gelen Facebook‘un popüler servisi, şirketlerde de oldukça popüler. İnsanlar hızlı çalışması nedeniyle artık işlerini e-posta yerine WhatsApp üzerinden hallediyor. Platform üzerinde departmanlara özel gruplar kuran şirketlerin dahi olduğu bilinirken, popülerliğin yeni yılda da hızlı bir şekilde artması bekleniyor. Her akıllı telefonun olmazsa olmazlarından olan uygulama, yeni özelliklerle de sürekli geliştiriliyor.