reklamı kapat

POPÜLER

Tank drone X-Tankcopter

Hem drone hem de tank; karşınızda X-Tankcopter [Video]

2015 yılında ilk defa karşımıza çıkan B-Unstoppable, Kickstarter üzerinde büyük ses getirmişti. Şimdi drone ile tank formunu bir araya getiren X-Tankcopter karşımızda.

Şu an piyasada onlarca farklı drone modeli satılıyor. Hemen hemen her ihtiyaç için bir model bulunabiliyor. Witold Mielniczek tarafından hazırlanan X-Tankcopter ise hem havada hem de karada gidebiliyor. Yukarıda da dediğimiz gibi drone ile tank formunu bir araya getiren model, bünyesindeki pervaneler ile uçabiliyor, pervanelerin üstündeki palet sistemiyle de bir tank gibi yol yapabiliyor. 2015 yılında tanıtılan ilk sürümden çok daha iyi hale getirilen ürün, oldukça eğlenceli bir deneyim vadediyor. Akıllı telefon üzerinden kontrol edilen ve önündeki kamera ile sanal gerçeklik başlığına (Kutuda geliyor) görüntü aktarabilen X-Tankcopter, oldukça kolay bir kullanım yapısına sahip. Bünyesindeki LED ışıklar ile gece de kullanılabilen her şarta uygun drone modeli, 129 derecelik 720P kamerasıyla görüntü aktarımı yanında kayıt da alabiliyor. Pervanelerinde özel bir güvenlik sistemi bulunan ve bir objeye dokunduğu anda duran model, hem karada hem de havada oldukça hızlı yol alabiliyor.

Tank drone X-Tankcopter
Tank drone X-Tankcopter
Tank drone X-Tankcopter
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

X-Tankcopter çok eğlenceli görünüyor

Telefon yanında basit bir kontrolcüsü de bulunan araç, tek şarjla 7 dakika boyunca havada, 20 dakika düzeyinde de karada gidebiliyor. Ortalama kullanım süreci 15 dakika olarak açıklanan ilginç araç, Indiegogo üzerinde 40 bin dolar toplamayı başarmış durumda. Proje sayfasındaki satış fiyatı 99 dolar olarak görünen karma drone, birçok diğer projeden farklı olarak satışa hazır durumda.