reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi akıllı çöp kutusu

Xiaomi’den yeni akıllı çöp kutusu!

Daha çok akıllı telefon modelleriyle öne çıkan Xiaomi, aslında yüzlerce farklı ürüne sahip. İşte bunlar arasına yeni bir akıllı çöp kutusu da dahil oldu.

Advertisement

Xiaomi ürün gamında gerçekten çok ilginç ürünler bulunuyor. Pilav makinesi başta olmak üzere bu ürünlerin birçoğunu Türkiye’de de satan firma, şimdi yeni bir akıllı çöp kutusu ile karşımızda. Oldukça standart bir görüntüsü bulunan ürün, Ninestars ile ortaklaşa üretilmiş. 30 cm seviyesinde algılama yapabilen hareket sensörü kullanan ve hareket algıladığı zaman kapağını otomatik olarak açabilen ürün, 10 litre kapasiteye sahip. İstenirse duvara da asılabilen Xiaomi akıllı çöp kutusu, bünyesinde çok sessiz çalışan bir motor mekanizması taşıyor. Tüm bu işlemler için bir çip barındıran ürün, özel tasarlanan yalıtımı ile çöp kokularının sızmasını önlüyor. Gücünü normal alkaline pilden alan kutu, iki adet pille tam 17 ay boyunca görev yapabiliyor. Modelde bir otomatik çöp poşeti değişim sistemi ise maalesef bulunmuyor. Bunu sunan bazı modeller pazarda satılıyor ancak onlar da çok pahalı oluyor.

Xiaomi akıllı çöp kutusu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi akıllı çöp kutusu kaça satılıyor?

Modelin yaklaşık olarak 19 dolarlık fiyat etiketi bulunuyor. Güncel kur ile 117 dolar seviyesine denk gelen ürünün, aracı isimler ya da resmi kanallar ile buraya da geleceği tahmin ediliyor. Ürettiği birçok akıllı ev ürünü gerçekten oldukça fazla dikkat çeken firma, teknoloji tarafında çıtayı yükseltmeye ve her şeyi bağlantılı hale getirmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni telefon modeli Redmi Y3