reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi CEO Lei Jun LOG Tasarım

Xiaomi CEO’su 12S serisi, Leica ortaklığı ve DxOMark hakkında konuştu

Leica ile ortaklık kuran Xiaomi, bu ortaklığın ilk meyveleri olacak Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra için gün sayıyor.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, halen bilmeyenler için 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerin üstüne 4 Temmuz tarihinde “S” takısına sahip Leica kameralı Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra modelleri geliyor. Telefonlar üzerinden sorulan bazı sorulara cevap veren Xiaomi CEO’su Lei Jun, ilk olarak kurulan oldukça önemli Leica ortaklığı hakkında bilgi verdi. Jun, Huawei’yi ambargo nedeniyle bırakmak zorunda kalan Leica’nın kendilerine ortaklık için yaklaştığını açıkladı. Bu konuda oldukça gururlu olduklarını belirten CEO, görüntüleme devi Leica’ya bir kez daha teşekkür etmeyi de eksik etmedi. Bu arada Lei Jun önemli sayılacak bir açıklama daha yaptı.

Bu açıklamaya göre Xiaomi 12S serisinin DxOMark kamera sonucu, firmanın bazı diğer telefonlarında olduğu gibi çıkışla beraber gelmeyecek. Jun’a göre bu test sonuçları kendileri için dahi büyük bir maliyet oluşturuyor. Burada anlaşıldığı kadarıyla DxOMark bilimsel testler için firmalardan gerçekten çok yüksek rakamlar alıyor. Kurumun bu durumda nasıl tarafsız kaldığı ise gerçekten büyük bir merak oluşturuyor.

Bu arada Xiaomi CEO’su Lei Jun, isim konusunda da bir bilgi verdi. Biliyorsunuz firmadan iki gün öncesine kadar bir Xiaomi 12 Ultra bekleniyordu. Bu ismin gerçekten masaya geldiğini belirten Jun, modelin Snapdragon 8 Gen 1 ile mart ya da nisan gibi çıkarılmasının planlandığını aktardı. Daha sonra iptal edilen telefon, yakında gelecek Xiaomi 12S Ultra için temel oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sızıntılar sayesinde elimizde yeni modellerden en çok 12S Ultra hakkında bilgi var Bunlara göre telefon 6,7 inç 120 Hz QHD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 8 / 12 GB RAM’den alıyor. 256 GB / 512 GB UFS3.1 depolama ile geleceği aktarılan 12S Ultra, önündeki ekran deliğinde 20 megapiksel selfie kamerası taşıyor.

Arkadaki devasa kamera modülünde ise OIS’e sahip 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel 5x periskop + ToF sensörü bir araya geliyor. Arkada lazer otomatik netleme donanımı da taşıyan amiral gemisi, sağlam kaynağa göre 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj destekli 4.800 mAh pil taşıyor. Model kutusundan Android 12 ile MIUI 13 ile çıkıyor.

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında bilinmesi gerekenler ise şöyle: Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor.

Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında konuşan Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise, “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı.

Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Xiaomi CEO’sunun açıklamaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın