reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra

Leica kameralı Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra için tarih verildi

Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık kurdu ve bu ortaklığın ilk meyvesi Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra olacak.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, kaçıranlar için 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerin en üstüne şimdiye kadar bir Xiaomi 12 Ultra modeli dahil edilecek deniyordu. Kısa süre önce bu modelin esasen karşımıza Xiaomi 12S Ultra çıkarılacağı aktarıldı, bugün ise Xiaomi sürece son noktaya koydu. Resmi bir paylaşım yapan firma, 4 Temmuz tarihinde Leica kameralı Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra modellerinin aynı anda tanıtılacağını aktardı. Bunun için yukarıdaki posteri yayınlayan ve telefonların arkasını üstü kapalı şekilde gösteren Xiaomi, bu görsel ile kamera modüllerinin bir bölümünü de gösterdi. Burada en solda yer alan telefonun 12S Ultra olduğu düşünülüyor. Devasa bir kamera modülü taşıyacak telefonun arkasında deri benzeri ya da deri kaplama kullanılacak gibi duruyor.

Sızıntılar sayesinde en çok 12S Ultra hakkında bilgi sahibiyiz. Bunlara göre telefon 6,7 inç 120 Hz QHD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 8 / 12 GB RAM’den alıyor. 256 GB / 512 GB UFS3.1 depolama ile geleceği aktarılan 12S Ultra, önündeki ekran deliğinde 20 megapiksel selfie kamerası taşıyor.

Arkadaki devasa kamera modülünde ise OIS’e sahip 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel 5x periskop + ToF sensörü bir araya geliyor. Arkada lazer otomatik netleme donanımı da taşıyan amiral gemisi, sağlam kaynağa göre 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj destekli 4.800 mAh pil taşıyor. Model kutusundan Android 12 ile MIUI 13 ile çıkıyor.

Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında bilinmesi gerekenler ise şöyle: Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor.

Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında konuşan Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise, “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı.

Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Xiaomi 12S yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın