reklamı kapat

POPÜLER

Google Hangouts için Google Chat

Google Hangouts için Google Chat dönüşümü tamamlanıyor

Google Hangouts hizmetinden Google Chat hizmetine olan dönüş konusunda internet devi yeni adımlar atmaya başladı.

İnternet devi Google, uzun bir süre önce şu açıklamayı yapmış ve yeni bir dönemin duyurusunu geçmişti: “Google Chat, tüm kullanıcılar için Klasik Hangouts’un yerini alıyor.” İşte bu dönüşüm kapsamında bir süredir ciddi adımlar atılıyor. Bugün itibarıyla ise halen Hangouts kullanan kişilerin karşısına Google Chat’e geçme zamanı geldi mesajını çıkaran ve kişileri yeni uygulamaya taşımaya başlayan Google, yapılan açıklamaya göre Hangouts’un web sürümü kasım ayına kadar açık tutacak. Diğer kısımlarda ise artık geçiş zorunlu olacak. Kullanıcıların Hangouts’taki sohbet geçmişlerini otomatik olarak Chat’e taşıyan firma, yeni dönem için şöyle bir bilgi veriyor: “Klasik Hangouts’tan Google Chat’e geçtiğinizde:

  • -Mesajlarla daha fazlasını yapabilirsiniz.
  • -Emojiler kullanarak mesajlara tepki verebilirsiniz.
  • -Zamandan tasarruf etmek için Akıllı Yanıtları kullanabilirsiniz.”

Google’ın Workspace kullanıcılarını yılın başında Hangouts’tan Chat’e taşıdığını ek bilgi olarak belirtelim. Workspace kullanıcıları uzun zamandır görüşmelerini Chat üzerinden gerçekleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Artık Android veya iOS cihazlara klasik Google Hangouts uygulamasını indiremeyeceksiniz. Görüşmelerinize devam etmek için Google Chat’i kullanın” diyen internet devi, bu tarz değişimler ve aynı zamanda kapatmalar konusunda pazarın en çok ses getiren isimleri arasında yer alıyor.

Google Hangouts bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle