reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Phone 6

Asus ROG Phone 6 ortaya çıktı; güçlü oyun telefonu

Asus oyun telefonu pazarını bırakmak istemiyor. Kısıtlı bu pazarın en yeni üyesi yakında tanıtılacak Asus ROG Phone 6 olacak.

Asus ROG Phone 6, firmanın oyun telefonu pazarında ulaştığı son nokta olarak 91Mobiles tarafından sızdırıldı. Telefon genel olarak tasarımsal açıdan büyük bir sürpriz taşımıyor. Ön yüzünde bir önceki model gibi yatayda oyun oynamayı kolaylaştırmak adına geniş çerçeveler olan, bu sayede selfie kamerası için bir ekran çentiği ya da deliği taşımayan telefon, oyuncuların dikkati çekecek bir arka tasarım ile geliyor. Yapılan sızıntı kapsamında arkasına takılan devasa fan aksesuarı da kendisini gösteren ROG Phone 6, söylendiği kadarıyla 6,78 inç FHD+ 165 Hz AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü fansız olarak da iyi soğutulan Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alıyor. Arkasında üçlü kamera sistemi olan ve burada 64 megapiksellik bir ana kamera taşıyan cihaz, sızıntıya göre telefoto kamerasıyla 5x optik zoom sunuyor. Oyun odaklı bir telefon için bu zoom seviyesi ilginç görünüyor.

En üstte tam 18 GB RAM ile alınabileceği aktarılan telefon, sızıntıyı yapan kaynağa göre 65W hızlı şarj destekli 6.000 mAh pil taşıyor ve Android 12’yi temele alıyor. En üstte 512 GB depolama sunacağı aktarılan Asus ROG Phone 6, Türkiye’de satılmayacak telefonlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus’un akıllı telefonları, ROG serisi oyun telefonları Türkiye’ye gelmiyor. Ürün gamındaki hemen her ürünü Türkiye’ye getiren Asus, telefonları ise üzücü şekilde Türkiye pazarından uzak tutmayı sürdürüyor. Bunun arkasında ne olduğu bilinmiyor.

Asus ROG Phone 6 yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın