reklamı kapat

POPÜLER

Sane kargo bisikletleri

Sane

Sane

Sane

Maniac

Maniac

Maniac

Maniac

Maniac

Maniac

Karbon fiber gövdeli Maniac ve Sane kargo bisikletleri tanıtıldı

Bisiklet pazarına bu sefer karbon fiber gövdeli kargo bisikletleri dahil edildi. Gelin dikkat çekici Maniac ve Sane ile tanışın.

Kargo bisikletleri son dönemde popülerliklerini artırıyor çünkü elektrik altyapısı onları çok daha kullanışlı hale getiriyor. Ancak herkes elektrikli bir model almak istemiyor. İşte bu konuda bir çözüm ortaya koyan Alman mühendis Martin Fleischhauer, karşımıza Maniac ve Sane ile çekti. Ortak olarak karbon fiber gövdeler üzerine kurulan bisikletler, birbirlerinden teknik temelde ayrılıyor. “Sane” modeli temelde bir elektrikli bisiklet ve arkaya konumlandırılan Neodrives Z20 elektrik motoru ile sürücüye destek sağlayabiliyor. 40 Nm tork getiren motor ile bisikletin pedal desteğiyle 25 km/s hıza rahatlıkla çıkabildiği aktarılıyor. Sürücü ile beraber 200 kg kaldırabilen, ön kısmında ise 100 kg kadar yük taşıyabilen 22.8 kg’lık bisiklet, disk frenlere sahip ve aktarım için Gates Carbon kayış kullanıyor.

Sane ile benzer yapıda olan Maniac ise bir elektrik temeline sahip değil. Yani bu modelde herhangi bir elektrik motoru yer almıyor. Bu sayede 12,8 kg ağırlığı bulunan bisiklet, Sane gibi sürücü ile beraber 200 kg kadar yükün altından kalkabiliyor ve pürüzsüz / sessiz aktarım için yine Gates Carbon kayış kullanıyor. Disk frenleri ve yerleşik aydınlatması olan bisiklet, Sane gibi yerleşik çamurlukları da eksik etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karbon fiber gövdeli kargo bisikletleri maalesef ucuz değiller. Hatta bisikletler aşırı yüksek fiyat etiketlerine sahip. Kişilerin Sane için en az tam “12 bin euro“, Maniac içinse en az “10 bin euro” vermesi gerekiyor.

Maniac ve Sane kargo bisikletleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet