reklamı kapat

POPÜLER

Hollandalı bisiklet üreticisinden kargo hasarına karşı ilginç çözüm

Daha önce çalınmaya karşı sigortalı akıllı bisikletleriyle haber olan; Hollanda merkezli bisiklet üreticisi Vanmoof, kargo teslimatları sırasında meydana gelen zararların önüne geçmek adına ilginç ve bir o kadar da yaratıcı bir çözüme imza attı.

Merkezi Amsterdam’da bulunan; New York, Tokyo, Bangladeş gibi dünyanın birçok yerinde bisikletleri bulunan Vanmoof oldukça popüler markalardan biri. Gün geçtikçe büyüyen ve küreselleşmeye başlayan şirket ürünlerini kıtalar arasına pazarlamaya başladıkça bazı problemlerle karşılaşmaya başlamış. Bu problemlerin başında, ürünlerin iletimini sağlayan kargo şirketlerinin ürünlerini hasarlı bir şekilde teslim etmesi geliyor.

vanmoof-bike-box
Firma yetkilileri bu sorunlardan bıkmış olacak ki oldukça ilginç bir yöntem ile bu sorunun üstesinden gelmeye başlamış. Vanmoof yetkilileri, bisikleti kargoya vermeden evvel büyük ekran bir televizyon kutusu içerisine koymuş. Bu sayede kargo çalışanları da içerisinde televizyon olduğunu varsayıp kargoya çok daha dikkatli ve özenli davranmış. Sürecin sonunda ise ürün bir çizik bile olmadan sahiplerine ulaşmaya başlamış. Açıklanan rakamlara göre kargoda hasar göre bisikletlerin sayısı yüzde 80 oranında azalmış. Ortaya çıkan bu ilginç yöntemin ardından kargo şirketlerinin herhangi bir önlem alıp almayacağı ise merak konusu.