reklamı kapat

POPÜLER

Çalınmaya karşı sigortalı akıllı bisiklet [Video]

Elektrikli motor, kendine özel akıllı telefon uygulaması ve hafif bir gövdeye sahip olan akıllı bisiklet VanMoof Electrified S‘i bu kadar akıllı yapan can alıcı özelliği pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir konuya çözüm getiriyor. Akıllı bisiklet, çalınmaya karşı korumalı ve hatta üretici tarafından sigortalı!

Hollandalı girişim VanMoof‘un teklifi son derece ilgi çekici. Electrified S adlı akıllı bisikletin geliştiricisinin ifadelerine göre geliştirdikleri hırsızlık karşıtı sistemle artık kimsenin bisikleti çalınamayacak. VanMoof’un bisiklet avcıları, kullanıcının bisikleti çalındığında devreye girerek bisikletin bilumum parçalarına entegre GPS ve Bluetooth alıcılarını takip ediyor. Bisikletimi bul sistemi, akıllı telefon uygulaması üzerinden aktif ediliyor. Bisikletin sahibi dışında kimse tarafından da kullanılamıyor. Mobil uygulamada ayrıca bisikletin ne kadar şarjının kaldığı, lambalarının seviyesi gibi şeyler de kontrol edilebiliyor.

Bisikletin 250 W’lık motoru, kullanıcının tek şarjla 120 km yol gidebilmesini sağlıyor. Üstelik de dışarıdan bakıldığında elektrik motor görünmediği için kimse pedalları çevirirken destek aldığınızı fark etmeyecek. Bisiklet 18,4 kg ağırlığında.

Çalınan bisikleti bulacağını garanti eden VanMoof, eğer bulamazsa 110 dolar karşılığında size yeni bir VanMoof bisiklet vermeyi vadediyor. Akıllı bisiklet 2.498 dolarlık fiyatıyla VanMoof’un kendi sitesi üzerinden ön siparişe sunuldu.

VİDEO
https://youtu.be/0TfbPbxUNpw