reklamı kapat

POPÜLER

GoPro’ya 3D çekim özelliği kazandıran lens [Video]

GoPro‘nun küçük, taşınabilir ve hafif olması aksiyon kamerası almak isteyenlerin ilk durağının GoPro olmasını sağlıyor. Buna rağmen GoPro‘nun en üst seviyedeki cihazları bile bazı özellikleri içermiyor; mesela 3D görüntü kaydı yapmak gibi. Geliştirilen Vitrima adlı bu özel lens ise var olan GoPro cihazınıza 3D çekim özelliği kazandırıyor.

Tabii GoPro‘lar gerçek anlamda sanal gerçeklik videoları hazırlayamıyor ve bunun yapılabilmesi için birçok GoPro’nun kullanılması gerekiyor. Bu lens de tam bir VR deneyimi sunmasa da görüntülerde 3D etkisi yaratmayı başarıyor. Lens, görüntüyü ortadan ikiye bölüyor ve iki göz için ayrı görüntü oluşturuyor. Sonrasında bu video VR gözlüğü üzerinden izlendiğinde beyin iki görüntüyü birleştiriyor ve böylece 3D bir video izlenmiş oluyor.

Çok basit bir fikir olan ve görünüşe bakılırsa pek yüksek görüntü kalitesi sunmayan aksesuarın yine de fiyatının hakkını verdiğini söylemek mümkün. Yalnızca 50 dolar fiyata sahip cihaz, 3D deneyimini yaşamak isteyen GoPro sahiplerinin göz atması gereken türden. Aksesuarın satıldığı internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.