reklamı kapat

POPÜLER

Skoda stajyerlerinden etkileyici coupe konsepti

Otomobil üreticilerinin bir bir geçmişi anarken gelecek vizyonlarını da sergilediği dönemde Skoda’dan ilginç bir hamle geldi. Volkswagen grubunun Çek merkezli üreticisi, tamamen şirket bünyesinde çalışan stajyerlerine emanet ettiği bir otomobil konsepti tanıttı.

Atero adını alan otomobil, Rapid Spaceback modelinin üzerine geliştirilen bir coupe olarak karşımıza çıkıyor. 4 kapılı hatchback’in C sütununu biraz daha geriye alan 26 genç tasarımcı, ortaya daha aerodinamik ve sportif görünümlü bir otomobil çıkarmış. Atero’nun ilk bakışta dikkat çeken detayları arasında otomobili daha kaslı ve agresif gösteren daha geniş bir ön tampon tasarımı, Octavia RS’ten alınan 18 inçlik jantlar, kapı eşiklerinde ve tampon altlarında yer alan kırmızı eklemeler ve küçük ama dikkat çekici bir spoiler yer alıyor. İç mekan fotoğrafları yayınlanmasa da Skoda içeride kırmızı ambiyans ışıkları ve 14 hoparlörden oluşan 1.800 watt gücünde ses sisteminin yer alacağını belirtiyor.

Baştan aşağı eli yüzü son derece düzgün bu coupe konsepti ne yazık ki üretim aşamasına geçmeyecek. Skoda’nın stajyerlerinin kabiliyetlerini göstermek için ürettiği bu projenin gerçeğe dönüşmeyecek olması üzücü.