reklamı kapat

POPÜLER

samsung smartbike

Samsung’un akıllı bisikleti ortaya çıktı [Video]

Teknoloji artık attığımız her adımda varlığını hissettirirken Samsung‘un yeni bisikleti de hayatımızda yer edinmek için hazırlanıyor. Telefonunuzla koordineli çalışan akıllı bisiklet, pek çok avantajı beraberinde getiriyor.

samsung smartbike
Samsung, İtalyan Maestros Academy ile ortak çalışması sonucu ürettiği konsept bisikletini duyurdu. İtalyan işçiliğini dijital çağ ile birleştirme amacı ile oluşturulan Samsung Smart Bike, telefonunuz vasıtasıyla günlük verilerinizi depolarken bisikleti sıradan bir araçtan çok daha fazlasına dönüştürüyor. Gidon’da bulunan telefon alanına Samsung telefonunuzu koyarak bisikletinizi yönetiyorsunuz.

samsung smartbike
Samsung Smart Bike size pek çok özellik sunuyor. Bisikletin iki yanında bulunan dört lazerle kendi bisiklet yolunuzu çizerek daha güvenli bir sürüş hattı elde edebilir, arka tekerleğin hemen üstünde bulunan, bisiklete gömülü kamera sayesinde yol boyunca arkanızı kontrol edebilir ve sürüş deneyiminizi artırabilirsiniz. GPS takip özelliği sayesinde katettiğiniz yolu harita üzerinde gösterebilen bisiklet, bisikletle sık kullanılan yolların da özel bisiklet yoluna dönüşebilmesi adına yerel yetkilileri bilgilendiriyor. Rahat ve güvenli bir sürüş deneyimi oluşturma amacıyla üretilen Samsung Smart Bike, kavisli alüminyum gövdeye sahip. Samsung’un bu konsept tasarımı gerçekten satışa çıkarıp çıkarmayacağı ise gizemini koruyor.

VİDEO