reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6

4,7 ve 5,5 inçlik iPhone 6’lar yan yana

Bir süredir iPhone 6 ile yatıp iPhone 6 ile kalkıyoruz. 4,7 inç ve 5,5 inç büyüklüğünde iki farklı modelle piyasaya çıkacağı belirtilen telefonun eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Apple etkinliğinde tanıtılacağı söyleniyor. Etkinlik tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan söylentiler ve sızıntılar da artıyor. Bir süredir ortalıkta dolaşan model cihaz görsellerine bakıldığında yeni iPhone’un tasarımının nasıl olacağı da ortaya çıkmış görünüyor. Güvenilir kaynaklardan biri olarak değerlendirilen Avustralyalı blogger Sonny Dickinson‘ın paylaştığı yeni görseller ise 4,7 ve 5,5 inçlik iPhone 6 modellerini ilk kez bir arada görmemezi sağlıyor.

iPhone 6
Geçtiğimiz yıl duyurulan iPhone 5S’le ilgili sonradan gerçek olduğu ortaya çıkan birçok bilgi paylaşan Dickinson’ın Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştığı yeni görseller bu nedenle önem taşıyor. Fotoğraflardaki telefonların, daha önceden birçok farklı kaynak tarafından sızdırılan fotoğraflardaki iPhone 6 tasarımını yansıtıyor oluşu da model cihazların “gerçek” cihazın kopyası olduğunu düşündürüyor.

Fotoğraflardaki iPhone 6’lar, mockup olarak adlandırılan tabiri caizse oyuncak cihazlar. Bunların Apple tarafından çeşitli aksesuar üreticilerine ürünlerinin tasarımlarını yapabilmeleri için önceden gönderildiği biliniyor. 4,7 ve 5,5 inç ekran büyüklüğüne sahip olduğu söylenen modellere bakıldığında ikisi arasında boyutları dışında bir tasarım farklı olmadığı görülüyor. Apple’ın ikili LED flaş tasarımından vazgeçtiği de dikkat çekiyor. Kim bilir belki Apple bu iki farklı renkli LED’i tek bir flaş içine yerleştirmeyi başarmıştır. Bunu öğrenmek için eylül ayını ya da yeni sızıntıları beklememiz gerek.

İLGİLİ HABERLER