reklamı kapat

POPÜLER

steamboy

SteamBoy mobil oyun cihazlarına rakip olarak geliyor [Video]

SteamBoy Machine Team tarafından geliştirilen SteamBoy, Valve‘in oyun kütüphanesi olarak başlattığı Steam projesini büyütüyor. Her ne kadar duyurulan Steam Machine‘ler ertelenmiş olsa da şirket yeni ürünlerini duyurmaktan kaçınmıyor.

Valve’in, oyunların dijital kopyalarını satın alıp bir kütüphane oluşturabileceğiniz ve aldığınız oyunları bu kütüphane üzerinden oynayabileceğiniz platformu Steam büyümeye devam ediyor. Valve’in sahip oldğu Steam OS işletim sistemiyle geliştirilen cihazlar üretilmeye ve oyun deneyimini geliştirmeye hazırlanıyor. İlk olarak duyurulan Steam Machine’ler çıkışını ertelemek zorunda kalsa da, mobil cihaz olarak üretilen ve PS Vita, NVIDIA Shield gibi cihazlara rakip olabilecek SteamBoy iddialı bir çıkış videosu yayınladı.

steamboy
Steam OS işletim sistemini kullanacak olan cihaz, 5 inçlik dokunmatik bir ekrana sahip. SteamBoy, PC’nizi sıkıştırarak mobil halde cebinizde taşımanıza olanak sağlıyor. Dokunmatik ekranın yanı sıra, Valve’in daha önce duyurduğu oyun kumandasında da olan iki adet dokunmatik yüzey bulunuyor. Sekiz adet hareket tuşu bulunan cihazın kasasının üst kısmında dört, arkasında ise iki adet daha tuş bulunuyor.

steamboy
Ele tam olarak oturacak şekilde tasarlanan SteamBoy, dört çekirdekli bir işlemci kullanıyor. 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunan cihaz, The Escapist‘in haberine göre Wi-Fi ve 3G de destekleyecek. 4G’nin yaygınlaşmaya başladığını düşünürsek, satışa çıkmadan güncellenip 4G destekli olarak gelmesi de mümkün görünüyor ancak şimdilik bu yönde bir duyuru yok. Steam kütüphanenizdeki her oyunu değil ama büyük çoğunluğunu çalıştıracağını göz önüne alırsak, SteamBoy kullanışlı bir mobil cihaz olarak oyun pazarını karıştırabilir. Fiyatı henüz duyurulmayan cihaz, 2015’ten önce çıkmayacak.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER