reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 4, QHD ekranla gelecek

Henüz resmi olarak doğrulanmış değil ama ortaya çıkan son sızıntılara baktığımızda Samsung‘un en yeni ve en güçlü akıllı telefonu olacak gibi görünen Galaxy Note 4, QHD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. LG’nin G3’te tercih ettiği QHD yani 2560×1440 piksel çözünürlüklü ekran, akıllı telefonları donanım olarak bilgisayarlara bir adım daha yaklaştırıyor.

Samsung Mobile web sitesindeki bir xml içeriğinde SM-N910A kod adını taşıyan ve Samsung’un AT&T’ye özel olarak üreteceği söylenen telefonunun teknik detayları yer alıyor. Bu detaylar arasında da ekran çözünürlüğünün QHD olması dikkat çekiyor. Samsung’un yalnızca AT&T’ye özel versiyonda değil, tüm Note 4’lerde bu ekran çözünürlüğünü kullanması bekleniyor.

Samsung’un birçok yenilikle donatmayı planladığı Note 4, piyasadaki en güçlü Android’li akıllı telefon olmaya aday. 5,7 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek telefonda 20 megapiksel çözünürlüğünde kamera, suya karşı dayanıklı IP67 sertifikalı gövde ve Snapdragon 805 işlemci olması bekleniyor. Tabii bunların hiçbiri kesinleşmiş teknik özellikler değil. Note 4’ün eylül ayının ilk haftasında Berlin’de düzenlenecek IFA 2014’te görücüye çıkacağı konuşuluyor.

Haberde kullanılan görsel Samsung Galaxy Note 3’e aittir.