reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 geliyor; işte ilk detaylar, tahminler!

Şu sıralar Galaxy S20 ailesiyle gündeme gelen Samsung’un yaz döneminde çıkacak yeni amiral gemilerini Samsung Galaxy Note 20 olarak tanıtacağı netleşti.

Samsung biliyorsunuz bu yıl bir sürpriz yaptı Galaxy S10 ailesinin üstüne Galaxy S11 değil Galaxy S20 ailesini getirdi. İşte bu durum Galaxy Note ailesinde de aynı olacak. Galaxy S20‘ler için büyük sızıntılar yapan kaynağa göre firmanın yeni Note ailesi kesin olarak Galaxy Note 10‘ler üstüne Galaxy Note 11 değil Samsung Galaxy Note 20 adı altında gelecek. Ailede en az iki farklı modelin olacağı düşünülüyor. Ancak bir kaynak burada da bir “Ultra” modelin olacağını aktarıyor. Eğer bu doğruysa Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Plus ve Galaxy Note 20 Ultra yolda gibi görünüyor. Ultra modele yüksek ihtimalle Galaxy S20 Ultra’daki 100x zoom sunan kameranın daha gelişmişini koyacak Samsung, sağlam kaynak Ice Universe’e göre Samsung Galaxy Note 20 ailesinde de 120 Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran kullanacak. Bu çok da sürpriz olmayan ekranın Galaxy S20 ailesinden daha iyi olacağı aktarılırken, bazı başka kaynaklar ise modelin 120 Hz yenileme hızını QHD+ çözünürlükte de sunacağını aktarıyor. Biliyorsunuz Galaxy S20 ailesinde de 120 Hz ekran yer alıyor. Ancak bu yenileme hızı sadece FHD çözünürlükte kullanılabiliyor. Firmanın bunu yakında yazılımsal olarak değiştirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 için başka ne biliyoruz?

Modeller için henüz tam olarak net başka bilgi yok. Ancak gücünü Snapdragon 865 Plus işlemciden almasına ve yerleşik bir S pen taşımasına kesin gözüyle bakılan telefonların, “waterfall” tasarım yapısını benimseme ihtimali de bulunuyor. Aynı zamanda telefonlar için yerleşik bir projektör biriminin de adı geçiyor. Ancak bu çok da gerçekçi görünmüyor.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!