reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung UE65HU8500L

Samsung Curved UHD TV (UE65HU8500L) incelemesi

Düz ekran televizyonlardan sıkılmaya başlamıştık ki kavisli televizyonlar hayatımıza girdi. Samsung’un 65 inçlik yeni modeliyle kendinizi içindeymiş gibi hissedeceğiniz görüntülere hazır olun

Tüplü televizyonlardan düz ekran olarak anılan, LCD ve plazmalara geçiş sürecindekine benzer, büyük bir değişim kapıda. Değişimin başrolünde ise yeni çözünürlük standardı Ultra HD nam-ı diğer 4K var. Henüz birçok yönden tam olgunlaşmamış bir standart olsa da üreticilerin 3D’den sonraki yeni pazarlama stratejisinin Ultra HD olacağı kesin. Halihazırdaki standart televizyon çözünürlüğü olan Full HD’yi dörde katlayan bir çözünürlük veren Ultra HD, daha zengin renklere ve detaylara sahip görüntüler vadediyor.

Samsung UE65HU8500L
Ultra HD’nin yakın dönemin görüntü çözünürlüğü olacağı kesin gibi, bu nedenle çok kısa bir süre içinde film, oyun ve televizyon yayınlarında Ultra HD yaygınlık kazanmaya başlayacağı öngörülüyor. Yani Ultra HD bir televizyon almak istiyorsanız kendinizi engellemenize gerek yok. Ultra HD ile birlikte televizyon pazarında iki farklı yenilik daha söz konusu. Bunlardan biri geleceğin panel teknolojisi olacak gibi görünen OLED, bir diğeri ise kavisli ve hatta uzun vadede göreceğimiz bükülebilir ekranlar. Televizyon karşısına oturduğunuzda çevreleyen bir etki yaratan kavisli modeller yaygın olarak artık satılmaya da başladı. Samsung’un inceleme fırsatı bulduğumuz UE65HU8500L modeli de bu televizyonlardan biri.