reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Philips, ilk 4K çözünürlüklü televizyonlarını IFA Fuarı’nda sergiledi

TP Vision, Philips‘in iki yeni Ultra HD çözünürlüklü televizyonunu Berlin’de düzenlenen IFA Fuarı’nda sergiledi. 9000 serisinde yer alan televizyonlar, 65 (165 cm) ve 84 (213 cm) inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla birlikte geliyor. Ambilight özelliğini bünyesinde barındıran televizyonlardan 65 inçlik modelin EISA 2013-2014 ödüllerinde yılın en iyi Ultra HD televizyonu ödülünü kazandığını da araya not düşelim.

Advertisement

3840×2160 piksel çözünürlüklü televizyonlar, Full HD’li televizyonlara kıyasla dört kat daha kaliteli görüntüler sunuyor. Sekiz milyondan fazla piksele sahip paneli ve Ultra Piksel HD görüntü işleme teknolojilerini bünyesinde barındıran 9000 serisi, çözünürlük yüksekltme teknolojisi sayesinde 4K çözünürlüklü olmayan Blu-ray, DVD ve diğer yayınları 4K çözünürlüğe dönüştürebiliyor. Dahili Wi-Fi ile akıllı telefonlar, tabletler veya dizüstü bilgisayalardan televizyona içerik aktarımı da yapabilmekte mümkün. Wi-Fi Miracast ve SimplyShare özelliklerine de destek veren 9000 serisinin televizyonlarından 65 inçlik modelin satış fiyatı 18,999 TL, 84 inçlik modelin satış fiyatı ise 42,999 TL. Televizyonların ne zaman Türkiye’de satılacağı ise henüz belli değil.
Philips
Philips, Ultra HD televizyonlarının duyurusunu haricinde Philips akıllı televizyonların Cloud TV ile daha da akıllandığını açıkladı. Philips’in bulut tabanlı hizmeti Cloud TV, Philips akıllı televizyonlara bulut üzerinden aktarılan yüzlerce televizyon kanalı sağlıyor. Cloud Explorer kullanıcıların ve bulut depolama sağlayıcılarının depoladığı video ve fotoğraflarını görüntülemelerine ve müzik arşivlerine ulaşmalarına imkan sağlıyor. Cloud PVR uygulamalarını kullanan kullanıcılar ise bundan böyle televizyon yayınlarını buluta, depolama cihazlarına ihtiyaç duymadan kaydedebiliyor. Şu anda Almanya, Avusturya ve İsviçre’de kullanılan uygulamada SD içerikleri kaydetmek için 4,99 euro, HD içerikleri kaydetmek için 9,99 euro ödemek gerekiyor. Bu uygulamanın önümüzdeki yıl daha fazla ülkede kullanılması bekleniyor.
Philips
Philips