reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den 80 bin TL’ye 4K çözünürlüklü Ultra HD TV

Sony, 4K Ultra HD televizyon ile sınırları zorlamayı devam ediyor. İlk olarak Berlin‘de gerçekleşen IFA 2012‘de görücüye çıkan Sony’nin 84 inçlik (213,5 cm) 4K Ultra HD TV modeli KD-84X9005 , W Hotel’de düzenlenen özel bir lansmanda basın mensuplarına tanıtıldı. Full HD teknolojisine kıyasla dört kat daha kaliteli ve detaylı görüntüler sunan televizyon, 3840×2160 piksel çözünürlüğüyle dikkat çekiyor. Sony’nin 4K televizyonu, 1,5 metre gibi, normalde yakın sayılabilecek bir uzaklıkta bile üst düzey görüntü kalitesini kullanıcılara sunuyor.
Sony 4K Ultra HD TV
Yaklaşık 8,29 milyon piksel ile Full HD standardının dört katı çözünürlüğe sahip olan 4K Ultra HD TV, Sony’nin süper çözünürlüklü yüksek görüntü kalitesi işlemcisi 4K X-RealityPRO’nun haricinde X-Reality ve XCA 7‘yi de bünyesinde barındırıyor. Televizyonun sahip olduğu 4K X-RealityPRO görüntü işlemcisi, HD dijital yayınlar veya Blu-ray disk içerikleri gibi farklı çözünürlüklere sahip çeşitli içerikleri, yüksek kaliteli 4K çözünürlüklü görüntüye dönüştürecek şekilde kullanıcılara sunuyor. Bu işlemci, 4K High Definition videoların haricinde düşük çözünürlüklü videoları da yüksek görüntü kalitesiyle izlemenize olanak tanıyor. Doğal, ayrıntılı, yüksek kontrastlı ve canlı renkleri en iyi şekilde sunan televizyon, Dynamic Edge LED arka aydınlatmalı bir panele sahip. 4K Ultra HD TV’nin sahip olduğu Motionflow XR 800 teknolojisi ise hareketli görüntülerin kullanıcılara en iyi şekilde yansıtılmasına olanak sağlıyor. Görüntünün piksellerden oluştuğunu fark etmekte güçlük çekeceğiniz televizyonun, 60 dereceye genişletilmiş izleme açısı da görüş alanının tamamen doldurulmasını sağlıyor.
Sony 4K Ultra HD TV
4K Ultra HD TV’nin, görüntü kalitesinin haricinde 50 watt ses çıkışa sahip olan 10 dahili hoparlörün ses kalitesi ise kulakların pasını siliyor. Sony’nin son harikası 4K-Ultra-HD, S-Master, S-Force, Dolby Digital, Dolby Digital Plus ve Dolby Pulse ses teknolojilerini destekliyor. Televizyonun en ilgi çekici özelliklerinden biri de SimulView. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar ekranı bölmeden iki kişilik oyun keyfine varabiliyor. Kullanıcılar opsiyonel olarak sunulan SimulView teknolojili gözlükler sayesinde iki farklı oyuncu tek bir ekranda kendi oyun görüntüleri tüm ekranı kaplayacak şekilde oyun oynayabiliyor. Pasif gözlüklerle iki oyuncu birbirinden farklı görüntüleri bu teknoloji sayesinde izleyebiliyor. Tabii kullanıcıların bu özelliği kullanabilmesi için PlayStation 3’e ve SimulView teknolojisine sahip olan oyunları edinmeleri gerekiyor.
Sony 4K Ultra HD TV
Cihazın bağlantı noktaları arasında dört adet HDMI, Ethernet, PC In + Ses In, dijital ses çıkışı, ses çıkışı, kulaklık çıkışı, iki adet USB ve Rs-232C girişi yer alıyor.Görüntülü video aramalarına da olanak tanıyan televizyon, Wi-Fi Direct, TrackID ve Media Remote’u da bünyesinde barındırıyor. Japonya’da üretilen Sony 4K Ultra HD TV, cebinde bol miktar parası olan kullanıcılara ve kurumsal yerlere hitap ediyor. Sony 4K Ultra HD TV’nin satış fiyatı tam 80 bin TL. Bu paraya neler neler alınır dediğinizi duyar gibi olsak da bu teknolojinin daha çok yeni olduğunu ve bu yüzden fiyatın yüksek olduğunu belirtmemiz gerek. Kullanıcılar bu televizyonu satın almak istediklerinde Sony, televizyonu sipariş üzerine getiriyor. Yetkililer, 4K Ultra HD TV’nin, Japonya’dan üç ila dört hafta gibi bir sürede Türkiye’deki müşterilere teslim edileceğini belirtiyor. Haftaya cuma günü Türkiye‘de satışa sunulacak olan televizyonu yakından görmek istiyorsanız İstanbul’da Kanyon ve İstinye Park, Ankara’da ise Kentpark alışveriş merkezlerindeki Sony Center’lara gitmeniz gerekiyor.
Sony 4K Ultra HD TV