reklamı kapat

POPÜLER

Philips

Sanat eseri OLED televizyon: Philips OLED 9

Philips, OLED 9 Serisi televizyonlarını IFA Fuarı’nda sergiledi. Philips’in amiral gemisi niteliğindeki 65 inç boyutundaki OLED 9, hem tasarımı hem de üstün görüntü kalitesiyle kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor. Philips’in televizyon ailesiyle özdeşleşen Ambilight teknolojisini bünyesinde barındıran televizyon, OLED paneliyle daha gerçekçi renkler sunuyor.

OLED panel bununla birlikte sunduğı derin siyahlarla gerçekçi bir izleme deneyimi vadediyor. 900 nitlik parlaklık üreten televizyon hem siyah hem de beyazın en uç noktalarına kadar ulaşabilmesiyle üstün bir kontrast sağlıyor. Görüntüdeki en parlak ve en karanlık öğeler eşzamanlı olarak ekranda çoğalıyor.OLED ürünlerde siyahların daha siyah olmasıyla, 9 Serisinde ürünün daha doğru ve akışkan bir renk paleti sunmasına olanak tanıyor. (% 99 DCI-P3). 65 inç (164 Ekran) OLED 9 serisinde kenar aydınlatmasının üzerinde bulunan görüş açısı sayesinde izleyiciler her açıdan iyi bir görüntü izleyebiliyor.

Yeni Philips P5 işlem motoru, hali hazırda etkileyici bir performansa sahip olan Perfect Pixel Ultra HD motoruna kıyasla yüzde 50 performans artışı sağlıyor. Ultra HD ve 4K görüntü kalitesi sunan televizyondakki P5 işlem motoru resim kalitesini tanımlayan beş değişkenin her birini analiz ediyor, ayrıştırıyor ve tek tek zaman kaybı olmadan ele alıyor. Bunlar; Kaynak Görüntüyü İyileştirme, Keskinlik, Renk, Kontrast ve Hareket. Gürültü ve yapaylık gibi can sıkıcı görsellik, tüm televizyonların görüntü kalitesini etkiliyor. P5 Kaynak Görüntüyü İyileşitrme bunları düzeltemek amacıyla 6 bit vidyoyu yaklaşık 14 bite yaklaştırarak sesteki bulanıklığı yok ediyor ve gürültüyü azaltıyor.

Android işletim sistemi yüklü gelen televizyonun Türkiye’de ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.