reklamı kapat

POPÜLER

LG
LG
LG
LG
LG
LG B7

LG B7

LG B7

LG E7

LG E7

LG E7

LG E7

LG’nin kağıt inceliğinde bükülebilir OLED TV’si Türkiye’de

LG, en yeni OLED ve Nano Cell Display Super UHD televizyonlarını Türkiye’de gerçekleştirdiği basın etkinliğinde tanıttı. İlk kez Las Vegas’ta gerçekleşen CES Fuarı’nda görücüye çıkan Signature Nature OLED TV W7 modeli sıradışı tasarımıyla tüm dikkati üstüne çekiyor. Picture-On Wall olarak adlandırılan tasarımıyla göz alan televizyon hem üstün görüntü kalitesi hem de ses kalitesi vadediyor.

LG’nin Nano Cell Display teknolojisiyle üstün görüntü performansı sergileyen Super UHD TV’ler daha derin siyahlar, daha doğal tonlamalar ve daha gerçekçi bir izleme deneyimi sunuyor. HDR 10 ve HLG formatlarının tamamına da destek veren televizyonlarda gelişmiş webOS 3.5 arayüzü de bulunuyor. webOS 3.5 arayüzü sayesinde LG’nin yeni televizyonları daha hızlı, daha kolay ve daha akıllı bir deneyim sağlıyor.

W7 modelinin inovatif tasarımı, LG’nin benimsediği “daha az olan daha fazladır” felsefesini tam anlamıyla yansıtıyor. LG W7 OLED TV, sadece ekranın içindeki görüntüyü kusursuzca öne çıkartarak tüm diğer unsurları ortadan kaldırıyor. 65 inçlik W7 modelinin sadece 2,57 milimetre kalınlığındaki OLED paneli, yine W7 için tasarlanmış inovatif manyetik aparatı kullanılarak doğrudan duvara asılıyor. Bu sayede TV ve duvar arasındaki boşluk ortadan kalkıyor. W7’nin şık ve bıçak kadar ince tasarımı televizyonun adeta havada süzülüyor gibi görünmesini sağlıyor. LG’nin üst segment televziyonu W7 bununla birlikte yükselen hoparlörleri ve Dolby Atmos ses teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. 2016 model LG televizyonlarla kıyaslandığında yüzde 25 daha parlaklık olan W7 ile birlikte 2017 model LG OLED TV’ler çok daha parlak sahneler ve detaylı gölgeler sunmayı amaçlayan gelecek nesil HDR içerikleri görüntüleyebilmek için Aktif HDR özelliğine sahip. Aktif HDR özelliği LG TV’lerin görüntüleri kare kare işlemesini ve gerekli olan yerlere dinamik verileri ekleyebilmesine imkan veriyor.

Dünyada Dolby Atmos özelliğine sahip ilk televizyon olan 2017 LG OLED TV’ler, görüntü kalitesiyle birlikte üstün ses performansına sahip. Şu anda 80’den fazla Dolby Vision uyumlu stüdyo içeriği, 100’den fazla Dolby Atmos uyumlu stüdyo içeriği ve her iki formatla uyumlu 25 içerik mevcut durumda. Televizyonlarda Harman Kardon imzalı hoparlörlerin tercih edildiğini de unutmadan söyleyelim. Bu ay Türkiye’de piyasaya sunulacak televizyonlardan W7’nin 35 bin TL’den satılması bekleniyor.