reklamı kapat

POPÜLER

LG HDR teknolojili 4K OLED TV bombalarını patlattı

LG, CES 2016 öncesi HDR’ye geçtiğini duyurarak büyük heyecan yarattığı yeni nesil 4K TV’lerini görücüye çıkardı. Yeni OLED TV’ler 49 inç ile 98 inç arasında değişen boyutlara sahip.

98 inçlik dev 8K TV’den daha önce bahsetmiştik. Dolayısıyla bu sefer daha ulaşılabilir olanlardan bahsedelim. LG’nin yeni nesil OLED TV’leri, G6 ve E6 serisi altında farklı boyut ve özelliklere sahip 8 adet üründen oluşuyor. Her iki seri de ultra ince yapıları ve elbette yeni HDR teknolojileriyle dikkat çekiyor.

LG’nin 2016 model OLED TV ürün ailesi yüksek dinamik aralık, doruk ışıklılık, siyah seviyeleri, geniş renk skalası ve üstün ses kalitesi vadediyor. Üstelik cihazlar bu vaadini Ultra HD Premium Kalite Belgesi ile de kanıtlıyor. HDR10 ve Dolby Vision gibi üstün standartlardaki HDR formatlarını da destekleyen televizyonlar geleceğin dağıtım standardı olan BT.2020’yi de destekliyor.

1452151086_OLED_TV__E6
2,57 mm’lik OLED paneliyle hem incecik hem de şık tasarımlara sahip olan TV’lerin hemen altında dahili soundbar bulunuyor. En az sunduğu görüntüler kadar kaliteli ses sistemine sahip olan TV’lerin soundbar hoparlör sistemi Harman\Kardon imzası taşıyor.

Yeni nesil TV’ler aynı zamanda yeni nesil işletim sistemiyle geliyor. Geliştirilmiş mobil bağlantı özellikleri, uzaktan kumanda seçenekleri ve daha zengin içerik sunduğu belirtilen LG webOS 3.0‘ın bu yıl içinde mevcut LG Smart TV’lere de gelmesi bekleniyor.

LG 4K OLED TV’lerin çıkış tarihi ve fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.

İLGİLİ HABERLER