reklamı kapat

POPÜLER

LG UB980V

LG, 2014 model televizyonlarıyla yine oldukça iddialı

Ülkemiz televizyon pazarında geçtiğimiz yılı lider olarak kapatan LG, yeni nesil Ultra HD, kavisli Ultra HD ve kavisli Ultra HD OLED televizyon modellerini, sunuculuğunu Şebnem Dönmez’in yaptığı özel bir etkinlikle basın mensuplarına tanıttı. LG’nin yeni marka stratejisi “Yapabileceklerinin Sınırı Yok” temalı etkinlikte televizyonların haricinde yeni soundbar ve sound plate’lerle akıllı televizyonların yeni işletim sistemi WebOS de görücüye çıktı.

LG’nin televizyon alanında lider olduğu Türkiye aynı zamanda şirketin Avrupa’daki en büyük, dünyadaki de 5’inci büyük pazarı. Hal böyle olunca LG’nin Türkiye’ye olan ilgisi de oldukça fazla. Birçok yeni nesil televizyon önümüzdeki aydan başlayarak elektronik marketlerin raflarındaki yerini alacak. Klasik Full HD çözünürlüklü TV’lerin haricinde Ultra HD çözünürlüğe sahip büyük ekranlı televizyonlar ve ekran büyüklükleri 55 inçten başlayıp 77 inçe kadar giden Ultra HD kavisli OLED televizyonlar tüketicilerle buluşacak.

LG UB980V
Etkinliğin en göz alıcı parçası olan 77EC980V, LG’nin dört renk piksel teknolojili OLED televizyonu. 77 inç büyüklüğündeki televizyon 3840×2160 piksel çözünürlüğe sahip ve Tru-Ultra HD görüntü motorunu kullanıyor. LG Color Refiner her pikselin renk derecesini ayrı ayrı ayarlıyor, HDR algoritması ise siyahları simsiyah gösteren televizyonun kontrast dengesini ayarlıyor. Televizyon, pek çok rakibi gibi düşük çözünürlüklü görüntüleri Ultra HD’ye yükseltebiliyor. 4K HEVC 60p destekli televizyon, dahili 8 megapiksel çözünürlüklü kamerayla geliyor.

LG’nin yeni nesil akıllı televizyonlarında kullanmaya başlayacağı HP‘den yadigar WebOS işletim sistemi, LG’nin daha önceki akıllı TV arayüzünden oldukça farklı. Sihirli kumandayla kontrol edilebilen arayüzde uygulamalar ve fonksiyonlar alt kısma sıralanıyor. Kullanımı kolay ve sade arayüz, hızı da beraberinde getiriyor.

webOS
LG’nin yeni soundbar ve sound plate’leri de farklı büyüklükteki televizyonlar için kablosuz, harici ses desteği sunuyor. Farklı donanım özellikleriyle gelen sistemlerin bazısı 320 Watt ses çıkış gücüne sahip.