reklamı kapat

POPÜLER

Oculus’un kurucusu cihazın fiyatı için özür diledi

Sanal gerçeklik, başta oyun tutkunları olmak üzere teknoloji severlerin merakla beklediği ve hızla yaygınlaşmasını istediği bir teknoloji. Özellikle uzun zamandır yaratılan Oculus Rift heyecanına PlayStation VR bile erişebilmiş değil. Ancak Facebook’un milyar dolarlar dökerek aldığı Oculus Rift’in fiyatı açıklanınca moraller bozuldu. Zira Palmer Luckey‘nin evdeki hesabı çarşıya uymuyor.

Oculus Rift’in 600 dolara satılacağı açıklandığından beri tüm kızgın oklar Oculus’un CEO’su Palmer Luckey’e dönmüş durumda. Kullanıcıların haklı bir serzenişi var. Luckey devamlı olarak Oculus’un uygun fiyata satılacağını söylüyor hatta son dönemlerde 350 dolar gibi bir fiyat biçiyordu. Ancak neredeyse iki katına satılan Oculus Rift – ki sadece cihazı almanız yetmeyecektir – evdeki hesabın çarşıya uymadığının kanıtı. Pahalı bir sanal gerçeklik cihazının satmayacağı yorumunu bizzat Luckey’nin kendisi yapmış olmasına rağmen gelen bu fiyat etiketi son kullanıcıyı bir hayli korkutmuş durumda.

Reddit‘te gerçekleşen soru cevap gönderisinin konuğu olan Luckey’e fiyatın neden onun daha önce belirttiği fiyatla uyuşmadığı ve bu kadar pahalı olduğu sorulunca ise Luckey oldukça yetersiz bir cevap veriyor. 350 dolarlık fiyatı üstünde çok da düşünmeden verdiğini söyleyen Luckey o dönem medyanın Oculus Rift’in 1.500 dolara satılacağı haberlerinden çok sıkıldığını bu sebeple böyle bir fiyat verdiğini belirtiyor. En az TIME‘a verdiği kapak pozu kadar komik olan bu açıklama kullanıcıları ne kadar tatmin eder bilmiyoruz ancak Luckey’nin düşünmeden bir fiyat verdiği için özür dilediğini de belirtelim. 600 dolarlık Oculus Rift’i alan kullanıcıların 600 dolardan çok daha fazlasını deneyimleyeceğini belirten Luckey’nin esnafvari açıklamaları bizi pek tatmin etmedi.

YORUMLAR