reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Rift’in fiyatı hayal kırıklığı yarattı

2012’den beri merakla beklenen gün geldi. Oculus Rift sonunda resmen satışa sunuldu. 599 dolarlık fiyatla çevrim içi mağazasından satın alınabilecek sanal gerçeklik gözlüğü, fiyatıyla elbette tartışmalara konu oldu bile.

Oculus Rift, her bir müşteri için tek bir taneyle sınırlı. İlk sevkiyatların mart ayı itibarıyla başlayacağı ifade edilse de şu an için siteye girip sipariş verirseniz, beklenen tarih olarak haziran ayı karşımıza çıkıyor. 20 ülkeye sipariş gönderdiğini belirten Oculus’un bu listesinde Türkiye bulunmuyor. Oculus Rift, nisan ayından itibaren de belirli satış noktalarında tüketicilerle buluşacak.

Kutu içeriğine bir adet Xbox One kumandası da dahil olan sanal gerçeklik gözlüğünden sipariş verenler Lucky’s Tale ve EVE: Valkyrie oyunlarına sahip olacak. Oculus’un açıklamasına göre yıl sonu gelmeden, Minecraft da dahil, 100’den fazla sanal gerçeklik oyununun çıkması bekleniyor.

Sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı 599 dolar fakat onun oyunlarını kaldırabilecek konfigürasyona sahip cihazlar için de elbette yüksek fiyatlar ödemek gerekiyor. Oculus’un açıklamasına göre, sanal gerçeklik gözlüğü, NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 ve üstü, Intel i5-4590, 8 GB RAM ve üstü konfigürasyona sahip cihazları gerektiriyor. Dolayısıyla da şimdilik sanal gerçeklik dünyası oyun severlere pahalıya patlayacak gibi görünüyor.