reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Rift uygun fiyata satılacak

Oculus Rift‘in piyasaya sunulmasına daha çok var; ancak cihazla yapılabilecek türlü türlü numarayı görenler Oculus’un önümüzdeki yıllara damgasını vuracağından şüphe etmiyor. Tabii beklentiler bu kadar yüksek olunca cihazın çok ucuz olmasını da beklemiyoruz. Henüz ortada tahmini bir fiyat aralığı bulunmasa da, alınan duyumlar etiketlerin korktuğumuz kadar yüksek fiyatlar taşımayacağı yönünde.

Uygun fiyat politikasının ardındaki esas isminse Facebook olduğu belirtiliyor. Firmanın Oculus’tan yüksek kar elde etme peşinde olmadığı, özellikle Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün, seri üretimde mükemmel kaliteyi uygun fiyatla sunmayı arzuladığı söylense de, Facebook’un kafasındaki “uygun fiyat” kavramının ne olduğunu henüz bilmiyoruz. Yine de cihazın kar peşindeki bezgin bir dinozor yerine Facebook kadar hevesli ve dinamik bir ekibe gittiğini bilmek Oculusçular için sevindirici bir haber.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Oculus Rift uygun fiyata satılacak” için bir cevap

  1. ismail ozan izci dedi ki:

    içinde bir adet amoled ekranlı telefon ve iki adet mercek olan, deniz gözlüğünden bahsediyoruz sonuçta.
    onu da google glass gibi astronomik fiyattan çakmaya çalışırlarsa eğer, zaten iki sene içinde çin tarafından milyonlarca çeşit çeşit kopyası üretilmesi muhtemel bu yeni teknolojide, büyük bir hezimete uğrarlar, ki daha sırada sony project morpheus da var. Ama facebook a bir şey olmaz, o ayrı.