reklamı kapat

POPÜLER

touchpal-keyboard

iOS 8’in üçüncü parti ilk klavye uygulaması TouchPal’dan [Video]

Apple’ın gerçekleştirdiği WWDC’de yapılan duyurular arasında en çok beklenen özelliklerden biri de iOS 8’in başka klavye türlerini destekleyip desteklemeyeceğiydi. Farklı klavyeleri de destekleyeceğini duyuran Apple’ın açıklamasından sonra gözler yeni klavye uygulamaları için geliştiricilere yönelmişti.

Swype, Fleksy, SwiftKey ve Adaptxt gibi ünlü klavye geliştiricileri iOS 8 için klavye tasarımları yapacaklarını duyurmuşlardı ancak TouchPal bir adım daha ileri giderek hazırladıkları uygulamanın tanıtım videosunu yayınladı. iOS 8 çıktıktan sonra App Store’da yerini alacak olan uygulamada parmağınızı hiç kaldırmadan harfler arasında kaydırarak kelimeler yazıyorsunuz.

Şirketin açıklamasına göre TouchPal iOS 8’in ilk farklı klavye uygulaması olacak. Kayarak yazı girme özelliği dışında, gelecek kelimeyi tahmin etme gibi pek çok heyecan verici özelliğinin de bulunduğunu söyleyen firma oldukça iddialı. TouchPal uygulaması halihazırda Android telefonlar için Google Play Store’da bulunuyor ve 150 milyondan fazla kullanıcısı var.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER