reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi iddialı: “Daha fazla kar için fiyat artırmayacağız”

Uygun fiyata yüksek performans vadeden telefonlarıyla pazardaki yerini giderek sağlamlaştıran Xiaomi, uygun fiyat politikasına ilişkin çok iddialı açıklamalarda bulundu.

Akıllı telefonlar dışında pek çok farklı alanda ürettiği cihazlarla da sık sık gündeme gelen Xiaomi, fiyat/performans ürünleri sayesinde kullanıcıların övgüsünü topluyor. Akıllı telefon pazarında da durum farklı değil. Rakip isimlerin yüksek fiyatlı ürünlerine karşı yüksek donanıma sahip uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla dikkat çeken firma, son olarak POCO F1’i de satışa sundu. Bildiğiniz gibi POCO F1, Snapdragon 845 işlemci ile geliyor ve şimdilik pazarda bu işlemciye sahip en ucuz model. Peki firma fiyatları artırmayı düşünüyor mu? Hindistan’da gerçekleşen POCO F1 lansmanında firmanın Hindistan idari yöneticisi Manu Kumar Jain bu soruyu cevaplıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Yüksek fiyata satışa mecbur bırakacak bir teknoloji yok”

Manu Kumar Jain’in, firmanın akıllı telefon fiyatlarında 699 dolar seviyesine çıkarıp çıkarmayacağına ilişkin soruya cevabı hayli iddialı oluyor. Jain, halihazırda fiyatları bu denli yukarı çekmeye zorunlu kalacakları bir akıllı telefon teknolojisinin bulunmadığını belirtiyor. Kar marjını yüzde 5’e sabitleyen ve şimdilik bu oranı değiştirmeyi düşünmeyen firmanın daha fazla kar elde etmek için 699 dolar seviyelerine çıkmayacağı kaydediliyor. Bu açıklamalar ışığında, pazar payını yavaş yavaş artıran Xiaomi’nin bir süre daha fiyat/performans ürünleriyle kullanıcıyı memnun edeceği ortada.

İlgili video

Firmanın otomobil aksesuarı