reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi

Uygun fiyatlı Xiaomi Mi serisi akıllı telefon dönemi bitiyor mu?

Xiaomi, kısa süre önce Redmi markasını kendisine bağlı bir şirket haline getirdi. İşte bu dönüşümün arkasından başka bir detay daha ortaya çıktı.

Xiaomi Mi serisi akıllı telefon modelleri, fiyat performans oranlarıyla her zaman dikkat çekmeyi biliyor. Ancak bu durum Redmi dönüşümü sonrasında değişecek gibi görünüyor. Resmi ağızlardan gelen bilgilere göre firma artık Mi serisiyle sadece en üst seviye pazara odaklanıyor. Bu açıdan Mi 9 modeliyle beraber çok düşük fiyatların karşımıza çıkmayacağı söyleniyor. Yine de üreteceği Mi serisi amiral gemilerinin rakiplerden daha ucuz olacağı tahmin edilen firma, bu modeller için çok uygun satış kampanyaları da gerçekleştiremeyecek deniyor. Çok uygun fiyatlı modellerin artık Redmi markasında geleceği belirtiliyor. Bu noktada başlangıcı 147 dolar fiyatıyla büyük ses getiren Xiaomi Redmi Note 7 ile yapan Redmi, bütçe dostu bir amiral gemisinin de yolda olduğunu müjdeliyor. Bu modelin yaklaşık olarak 370 dolar fiyat etiketine sahip olacağı ve gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bahsettiğimiz Xiaomi Redmi Note 7 hangi detaylara sahip?

Hatırlamak adına modelde 6,3 inç 19.5:9 Full HD+ bir ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 660 işlemciden ve 3 GB / 4 GB / 6 GB RAM’den alan telefon, 4.000 mAh gibi büyük bir pile sahip. Bağlantı tarafında USB-C kullanan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan Redmi Note 7, kamera tarafında çok iddialı görünüyor. Modelin arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor. Buradaki 5 megapiksel kamera derinlik bilgisi yakalama görevini üstleniyor. F1.8 diyafram değerine sahip Samsung GM1 sensörlü 48 megapiksel kamera, düşük ışıkta çözünürlüğü 12 megapiksel seviyesine getirerek piksel boyutunu büyütüyor ve çok temiz sonuçlar verebiliyor. Modelde açıklandığı kadarıyla 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilk katlanabilir akıllı telefonu bu olabilir