reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Oculus Rift’e rakip olmaya hazırlanıyor

Sony’nin Project Morpheus‘u tanıtması, hemen ardından da Facebook’un Oculus Rift‘i 2 milyar dolara satın almasıyla ortalık sanal gerçeklik haberlerinden geçilmez oldu. Özellikle Oculus Rift’le üretilen projelerin haddi hesabı olmasa da, sanal gerçeklik başlıklarındaki seçeneğimiz ikiyi geçmiyordu. Ancak şimdi üçüncü bir devin, yani Samsung‘un, sanal gerçeklik pazarına adım atacağına ilişkin söylentiler ortaya çıktı. Üstelik cihazın bu yıl sonunda piyasada olacağı da iddia ediliyor.

Samsung’a yakın kaynaklardan elde edildiği belirtilen bilgilere göre, kendi sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalışan Samsung; Oculus Rift ve Project Morpheus’un çıkışını yakalamak için elinden geleni ardında koymuyor. Samsung’un prototipleri büyük geliştiricilere çoktan ulaştırdığı ve bu cihazların en yeni amiral gemileri Galaxy S5 ve Note 3 ile çalışacak şekilde tasarlandığı iddia ediliyor. Nihai sürümün ise, bu yıl ve önümüzdeki yıl çıkacak Samsung ürünleriyle çalışma kapasitesine sahip olacağı tahmin ediliyor.

Samsung markalı sanal gerçeklik başlığında, en az Oculus Rift’teki 1080p OLED panel kadar iyi bir ekran bulunacağı da iddialar arasında. Başlığın diğer Samsung cihazlarına nasıl bağlanacağı henüz bilinmezken, kablolu bağlantı gerekebileceği düşünülüyor. Ancak Samsung’un kendi ürünleriyle Apple benzeri bir ekosistem yaratmaya çalıştığı açık.

Samsung’un özellikle akıllı telefon pazarındaki popülaritesini borçlu olduğu fiyat politikasını burada da uygulayarak Oculus Rift ve Project Morpheus’tan çok daha uygun bir fiyatla karşımıza çıkmasını bekleyebiliriz. Bakalım Samsung’dan konuyla ilgili resmi açıklama ne zaman gelecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, Oculus Rift’e rakip olmaya hazırlanıyor” için bir cevap

  1. Ömer dedi ki:

    Paint harika 😀