reklamı kapat

POPÜLER

Kickstarter zaferiyle Harmonix’in yeni ritim oyunu geliyor [Video]

Guitar Hero, Rock Band, Dance Central gibi oyunlardan aşina olduğumuz Harmonix, 2003 yılında çıkardığı Amplitude oyununu yeniden yapmak için kolları sıvamıştı. Kickstarter’ın son gününde hedefine ulaşan ekip projeyi tamamlamaya hazır.

Kickstarter projeleri oyun geliştiricileri için büyük bir önem taşıyor. Kısıtlı bir süre sunulan proje için bağış toplayan geliştiriciler, belirledikleri miktarda fonu topladıktan sonra projeye destek verenlerle beraber çalışmalarını geliştirip bitiriyorlar. Harmonix de aynı yolla köklerine dönmüş, PS 2 için ürettiği Amplitude’u yeni nesil konsollara taşımak için bir proje başlatmıştı.

Son iki güne kadar 700 bin dolarlık hedefin ancak 400 bin dolarını toplayabilen ekip tam da umutsuzluğa düşmek üzereyken resmen bir mucize meydana gelmiş ve kalan meblağ iki günde toplanmış. Ekibin Kickstarter macerası çok başarılı geçmese de, oyunun PS 4 ve PS 3’e gelmeye yetecek kadar talep gördüğü kesin. Amplitude HD ismi ile çıkacak olan oyun 2015’in mart ayında sevenleriyle buluşacak.

VİDEO

YORUMLAR