reklamı kapat

POPÜLER

Büyük yankı uyandıran lazerli tıraş bıçağı projesi iptal edildi

Duyurulur duyurulmaz geniş çapta büyük yankı uyandıran, geleceğin tıraş yöntemi olarak lanse edilen ünlü lazerli tıraş bıçağı başka bahara kaldı. Fon toplama platformu Kickstarter’da hedeflediği fonun çok daha üzerinde destek toplayan proje, “gerçekçi” olmadığı gerekçesiyle iptal edildi.

Geçtiğimiz ay Kickstarter’da karşılaştığımız ve sitemizde de yer verdiğimiz Skarp Razor isimli lazerli tıraş bıçağı, ezber bozan yapısıyla büyük yankı uyandırmıştı. Sinek kaydı bir tıraş için gereken su, köpük ve jilet gibi geleneksel malzemelere ihtiyaç duymayan Skarp, bunu yalnızca ucundaki lazerle sağlıyor. Üstelik Skarp bunu cilde zarar vermeden; kesik, yanma veya tahrişe neden olmadan gerçekleştiriyor. Ancak görünüşe bakılırsa tüm bunlar üreticinin verdiği boş sözlerden ibaret. Zira söz konusu proje, Kickstarter tarafından gerçekçi bulunmadığı ve en önemlisi çalışan bir prototipi olmadığı için iptal edildi. Kickstarter macerasına 160 bin dolar hedefiyle yola çıkan Skarp, iptal edilmeden önce 4 milyon dolara yakın bağış toplamıştı.

Ancak her şeye rağmen Skarp için ümitler tamamen yitmiş değil. Şirketin yeni hedefi bir başka fon toplama sitesi Indiegogo. Lazerli bıçağı için Indiegogo üzerinden bağış toplamaya başlayan şirket bakalım bu sefer beklentileri karşılayabilecek mi.

YORUMLAR