reklamı kapat

POPÜLER

Büyük yankı uyandıran akıllı kask projesi iptal oldu

2013 yılında büyük umutlarla başlatılan ve kısa süre içinde büyük yankı uyandıran akıllı kask projesi iptal oldu. Sipariş verenlerin uzun zamandır merakla beklediği AR-1 akıllı kaskın geliştiricisi Skully sessiz sedasız kapılarını kapattı.

Skully akıllı kask bundan üç yıl önce bir Indiegogo kampanyası olarak başlatılmış, topladığı 2,5 milyon dolarla, fon toplama sitesinin en başarılı giyilebilir ürünü olmuştu. Motosiklet sürücülerinin hayatını kolaylaştıran artırılmış gerçeklikle donatılmış head-up-display, sesli ve görüntülü navigasyon özelliği, geri görüş kamerası gibi özellikleriyle dikkat çeken akıllı kask, sahiplerine bile ulaştırılamadan ne yazık ki tamamen rafa kaldırıldı.

Mayıs 2015’te gerçekleşmesi gereken sipariş tarihine yetişemeyen Skully, kısa bir süre önce yeni bir tarih açıklamış yeni teslimat tarihi olarak eylül ayını göstermişti. Ancak görünüşe bakılırsa önümüzdeki ay da 400’ü aşkın müşterinin eline herhangi bir şey ulaşmayacak.

Kısa bir süre önce projenin yaratıcıları Weller kardeşler şirketin dışına itilmiş, Skully’nin Çinli bir yatırıma devredilmesi planlanırken bu anlaşma da suya düşmüştü. Farklı bir çıkış noktası bulamayan ve şirket içi anlaşmazlıklarını çözemeyen yatırımcılar artık daha fazla direnemeyip sessiz sedasız kepenk indirmiş durumda.

YORUMLAR