reklamı kapat

POPÜLER

Lazerle tıraş devri başlıyor [Video]

27 Eylül 2015

2 bıçaklı, 3 bıçaklı, 4 bıçaklı, 5 bıçaklı… Yaklaşık 5 bin yıldır aynı yöntemle tıraş olsak da tıraş bıçağı teknolojisindeki gelişimin bıçak sayısından ibaret olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Skarp Razor isimli bir girişim lazerle tıraş çağını başlatıyor.

Sinek kaydı bir tıraşın olmazsa olmazları keskin bir jilet, tıraş köpüğü ve su. Skarp, aynı sinek kaydı tıraşın sadece lazerle yapabileceğini söylüyor. Üstelik geleneksel tıraş yöntemlerinin neden olduğu kesikler, yanmalar hatta cilt tahrişleri olmadan. Skarp banyo esnasında suyun altında da kullanılabiliyor ama normalde Skarp’la tıraş için suya ihtiyacınız yok.

skarp
Skarp’ın gövdesi sıradan tıraş bıçaklarına benzer 6061 serisi alüminyumdan üretilmiş. Ancak Skarp jilet gibi keskin bir yüz yerine tek bir fiber optikle düşük enerjili class 1 lazer kullanıyor. Düşük enerjili lazer tamamen zararsız hatta göz üzerinde dahi etkisi yok. Lazerle epilasyon türü işlemlerden farklı olarak Skarp saçı veya sakalı yakmıyor. Yakma işlemi olmadığı için tıraş esnasından herhangi bir koku da olmuyor. Yakma işleminden farklı olarak saç ve sakaldaki kromofor uygun dalgaboyundaki ışıkla kesiliyor. Skarp’ın çalışabilmesi için şarj edilebilir AAA pil yeterli. Normal bir kullanımda AAA pil bir ay süreyle kullanılabiliyor. Lazerin ise 50 bin saatlik ömrü var.

Skarp tüketicilerle buluşabilmek şu an Kickstarter üzerinde fon topluyor. 160 bin dolarlık hedefine neredeyse 4’e katlayarak ulaşan Skarp’ın önünde hala fon toplamak için yaklaşık üç haftalık bir süre var. Rafa çıktığında 200 dolar fiyatla satışa sunulması beklenen Skarp’ın Kickstarter’a özel fiyatı ise 159 dolar. Klinik testleri sorunsuz bir şekilde geçmesi halinde Mart 2016’da Skarp dağıtımları başlayacak.

VİDEO