reklamı kapat

POPÜLER

Google, etrafını algılayabilen Tango tabletlerin üretimine başlıyor

Akıllı telefon modeli üretmek için başlatılan Tango Projesi, Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre tablet pazarına doğru bir açılım yaparak genişleyecek. Bu doğrultuda Google’ın 4 bin adet Project Tango tablet prototipinin hazırlığını yaptığı ve bu tabletlerin haziran ayından itibaren üretilmeye başlanacağı söyleniyor.

Google’ın tasarladığı söylenen söz konusu tablet modelinin yine Project Tango kapsamında üretilen akıllı telefonlar gibi çift kamera ve kızılötesi sensörler taşıyacağı ve 7 inç ekranlı olacağı tahmin ediliyor.

Söz konusu tabletlerin en dikkat çekici özelliği ise, içerdikleri bir yazılım aracılığıyla nesnelerin üç boyutlu çevrimlerini oluşturabilecek olmaları. Project Tango kapsamında üretilen ilk prototipler daha sonra bütün tüketicilerin kullanımına sunulacak tablet modellerine yönelik uygulamalar, geliştirilmeleri amacıyla yazılımcılara gönderilecek.

Google’dan konuyla ilgili resmi bir duyuru yapılmamış olsa da, Project Tango tabletlerinin önümüzdeki ayın sonunda yapılacak I/O konferansından önce geliştiricilere sunulması bekleniyor.