reklamı kapat

POPÜLER

Super Game Jam ile 48 saatte bir oyunun nasıl yapıldığına tanık olun [Video]

Sonunda oyun yapımıyla ilgili kısa “dizi” projesi gerçek oldu. Belgesel niteliğindeki Super Game Jam, beş bölümden oluşan ve her bölümde iki bağımsız oyun geliştiricisinin 48 saatte nasıl bir oyun çıkardığını anlatan bir dizi.

Başlamadan biten oyun programı Game Jam ile ilgili haberimizi hatırlıyor musunuz? Aynısı değil ama benzer bir proje hayata geçmeye hazırlanıyor. Projenin destekçilerinden biri ise Steam. Yavaş yavaş film dağıtım işine de giriyor gibi gözüken platform, Indie Game: The Movie ve ardından Valve’in Free to Play belgesellerini yayınlamıştı. Şimdi ise satışa çıkardığı mini dizi/belgesel Super Game Jam, bağımsız oyun geliştiricilerin kısıtlı sürede nasıl işler çıkardığına odaklanacak.

Super-Game-Jam
Oldukça ilginç duran Super Game Jam, her ay bir bölüm olmak üzere toplamda beş bölüm yayınlayarak, oyun yapım aşamasını merak edenler için çok hoş bir proje olacak gibi görünüyor. Jonatan Söderström‘den (Hotline Miami) Sos Sosowski‘ye (McPixel) kadar pek çok bağımsız geliştiriciyi ikna ederek böyle bir projeye imza atan Devolver Digital, ilk bölümü 22 Mayıs’ta yayınladı. Beş farklı ülkede on geliştirici ile çekilen belgeseli 19,99 dolar fiyat etiketiyle buradan satın alabilirsiniz.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER