reklamı kapat

POPÜLER

UNOG

Üniversiteli Oyun Geliştiricileri topluluğu ilk büyük etkinliği için gün sayıyor

Üniversiteli Oyun Geliştiricileri (ÜNOG), ilk büyük etkinliği için geri sayıma başladı. Türk oyun sektöründeki genç üreticileri bir araya getirmeyi amaçlayan Üniversiteli Oyun Geliştiricileri topluluğu gün sayıyor.

Geçtiğimiz şubat ayında kurulan ve 67 farklı üniversite ile 340’tan fazla öğrenciye ulaşmayı başaran Üniversiteli Oyun Geliştiricileri topluluğu ilk büyük etkinliğine hazır. Global Game Jam öncesinde gerçekleştirilecek olan etkinlik 20-21 Ocak’ta Dome İstanbul’da düzenleniyor. Oyun üretim süreçlerinin, yatırımcı ilişkilerinin ve ilgi çekici başlıkların yanında, geliştiricilerin projelerini üretirken edindikleri tecrübeleri paylaşacağı bu konferansta katılımcılar kendi geliştirdikleri oyunları da sergileme fırsatı elde edecek.

Sektörün profesyonel isimlerini genç geliştiricilerle buluşturmayı amaçlayan bu konferans, hem tecrübeli geliştiricilerin hem de topluluk üyesi öğrencilerin sunumlarıyla zenginleşiyor. Farklı disiplinlerin oyun sektörüne bakış açısının da görülebileceği konferans, bağımsız oyun geliştiricileri için önem taşıyor.

Bağımsız oyunlar da sergilenecek

Konferans aynı zamanda bağımsız oyun gleiştiricilerinin oyunlarına da ev sahipliği yapacak. Katılımcılar da bu oyunları deneme fırsatı elde edecek. Ayrıca ekiplerini büyütmek isteyen takımlar alanda yeni geliştiricilerle de tanışabilir. Bağımsız oyun geliştiricilerin oyunları için kayıt yaptırması gerektiğini de ekleyelim. Kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz. Konferansa katılımla ilgili bilgileri de buradan alabilirsiniz.