reklamı kapat

POPÜLER

Corsair CES 2018

Corsair, yeni oyuncu donanımlarıyla kabloları hayatımızdan çıkartıyor

Oyuncu donanımı konusunda öne çıkan isimlerden Corsair, CES 2018’de birçok yeni ürün duyurdu. Şirket yeni oyuncu donanımlarıyla gerçek anlamda kabloları hayatımızdan çıkartıyor ve kablosuz şarj devrini kitlelere yaymak istiyor.

Şirketin CES 2018 kapsamında tanıttığı ilk ürün kablosuz mekanik klavye modeli K63 Wireless Mechanical Keyboard. CES 2018’den ödül dahi alan bu model, sayısal tuş takımına sahip değil. Cherry MX Red mekanik anahtarlar üzerine kurulan klavye, 2.4GHz Bluetooth bağlantı üzerinden 1 ms gecikmeyle görev yapabiliyor. Ancak isteyen USB kablo ile bağlantı sağlayabiliyor. Klavye ilginç olarak 128-bit AES şifrelemeye sahip. Bu sayede yazdıklarınızı zararlı gözlerden koruduğu iddia edilen ürün, tek şarjla 75 saat boyunca görev yapıyor. K63’ün LED arka aydınlatması isteğe bağlı olarak özelleştirilebiliyor.

Şirketin tanıttığı bir diğer ürün ise kablosuz oyuncu faresi Dark Core RGB Wireless Gaming Mouse. Bluetooth ya da isteğe bağlı USB kablosuyla kullanılabilen cihaz, tek şarla 24 saat oyun keyfi sunuyor. 16,000 DPI’lik bir sensör üzerine kurulan fare, elbette özelleştirilebilir RGB aydınlatma sistemine sahip. Dark Core RGB fare modelinin bir de “Qi” kablosuz şarj standardına destek verilen versiyonu bulunuyor. Bu özellik şirketin yeni tanıttığı “Qi” destekli fare altlığı MM1000 için önem arz ediyor. MM1000 üzerinde kullanılan Qi destekli Dark Core RGB fare, anlık ve sürekli olarak şarj edilebiliyor. Bu yeni fare altlığı aynı zamanda Qi destekli akıllı telefonları da (Örneğin Galaxy Note 8, iPhone 8 ve iPhone X) şarj edebiliyor.

Corsair CES 2018
Corsair CES 2018
Corsair CES 2018

Corsair’in CES 2018’de yaptığı bir duyuru daha var

Şirketin tanıttığı son ürün K63 Wireless Gaming Lapboard adına sahip. K63 kablosuz klavye için tasarlanan ürün, yerleşik fare altlığıyla koltukta / yatakta oyun keyfi sunuyor. Ürünlerin fiyatlarına geçtiğimiz zaman işler çok da aşırı kötüye gitmiyor. K63 kablosuz oyuncu klavyesi 110 dolar, K63 Wireless Gaming Lapboard 60 dolar fiyat etiketine sahip. Dark Core RGB farenin normal versiyonu 80 dolar, Qi versiyonu ise 90 dolara satılıyor. Qi destekli fare altlığı MM1000 ise 80 dolar fiyat etiketine sahip.